*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Άρμπροουθ-Ερντριεόνιανς 4-0.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ερντριεόνιανς-Άρμπροουθ 2-0.

*Αποτέλεσμα τέταρτου γύρου: Ερντριεόνιανς-Άρμπροουθ 5-2.

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ότο στο 24’ και το 0-2 ο Άλαν στο 32’. Το 0-3 πέτυχε ο Κέιν στο 45’ και το 1-3 ο Στιούαρτ στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Στιούαρτ στο 64’.

Προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα για ακόμα μία φορά. Τραγικό πρώτο ημίχρονο, έμεινε με τεράστια ευκολία πίσω στο σκορ, δεχόμενη 3 γκολ. Στην επανάληψη πίεσε και κατάφερε να μειώσει, όμως δεν μπόρεσε εν τέλη να πάρει κάποιον βαθμό.

Δεν έχει άλλα περιθώρια για απώλεια βαθμών, καθώς απομένουν μόλις πέντε αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της σεζόν. Δύσκολα θα μπορέσει ακόμα και με νίκη σήμερα να καλύψει τη διαφορά από την 8η Κουίνς Παρκ, όμως μάχεται προκειμένου να μπει στα πλέι-άουτ, ώστε να παλέψει με αυτόν τον τρόπο για να παραμείνει στην κατηγορία. Είναι σε τραγική κατάσταση, ειδικά αμυντικά, δέχεται γκολ εύκολα, ενώ ακόμα και που σκοράρει με συνέπεια τελευταία, δεν της είναι αρκετό.

Άρμπροουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Έιρ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ο’Κόνορ στο 38’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντόουντς στο 47’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΓκίντι στο 50’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Ερντριεόνιανς. Μπορεί να προηγήθηκε λίγο πριν την ανάπαυλα, όμως στην επανάληψη μπήκε νωθρά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ σε μόλις τρία λεπτά.

Την ευκαιρία να επιστρέψει άμεσα στις νίκες έχει σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την ουραγό Άρμπροουθ. Αναγκασμένη να δώσει μάχη για το τρίποντο είναι, καθώς μπορεί να εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό πως δεν θα κινδυνεύσει με υποβιβασμό ως το τέλος της σεζόν, ενώ παράλληλα θα βρεθεί και πάλι εντός τετράδας, συνεχίζοντας την προσπάθειά της προκειμένου να βρεθεί στα πλέι-οφ.