*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

Μπίλεφελντ – Σάλκε στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Την ήττα της Στουτγκάρδη εκμεταλλεύτηκε η Μπίλεφελντ το Σάββατο (26/10), σκαρφαλώνοντας στη 2η θέση του πρωταθλήματος μετά τη νίκη επί της Ντιναμό Δρέσδης (1-0 εκτός έδρας). Με τους 22 βαθμούς που συγκέντρωσε βρίσκεται στο δύο πίσω από το πρωτοπόρο Αμβούργο.

Στις πέντε συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις της πανηγύρισε μόλις ένα “τρίποντο” επί της Άουε (3-1), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Θα πρέπει να γυρίσουμε 17 χρόνια πίσω, στις 28 Σεπτεμβρίου του 2002 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη της Μπίλεφελντ επί της Σάλκε (2-1).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Ντιναμό Δρέσδης για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Βόγκλσαμερ στο δεύτερο ημίχρονο και το 63′, μετά την ασίστ του Μπρούνερ.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΛΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Την ευκαιρία να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές (0-2-1) είχε η Σάλκε το Σάββατο (26/10). Πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο ντέρμπι της κοιλάδας του Ρουρ με αντίπαλο την Ντόρτμουντ, ωστόσο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε μένοντας στη “λευκή” ισοπαλία στη “Veltins Arena”.

Ο προπονητής των “βασιλικών μπλε”, Ντέιβιντ Βάγκνερ, αναμένεται να προχωρήσει σε αρκετές αλλαγές στο βασικό του σχήμα. Στον πάγκο θα καθίσουν εκτός απροόπτου οι Σταμπούλι (ΑΜ, 9/0), Σανέ (ΜΕ, 9/2), Σερντάρ (ΜΕ, 6/3), Μασκαρέλ (ΜΕ, 9/0), Καλιτζούλι (ΜΕ, 9/0) και Μπέργκσταλερ (ΕΠ, 9/0) για να πάρουν πολύτιμες ανάσες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός έδρας) στο ντέρμπι με την Ντόρτμουντ για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πιο κινητικοί στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησαν καλές ευκαιρίες, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Σερντάρ στο 33′. Παράλληλα, εκτέλεσαν και οχτώ κόρνερ τα οποία πέρασαν ανεκμετάλλευτα.