*5η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Από πέντε σερί νίκες επί του Απόλλωνα Σμύρνης έρχεται ο Άρης ανεξαρτήτως έδρας, οι τρεις με σκορ 1-0.

*Από 4/5 μεταξύ τους NG έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΑΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αρχίζει να βρίσκει ρυθμό, μπήκε με καλή ψυχολογία στο εκτός έδρας απαιτητικό παιχνίδι με τον Ατρόμητο και πήρε μια νίκη που είχε μεγάλη ανάγκη. Ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος, σκόραρε όμορφο γκολ στο 10’, διαχειρίστηκε καλά το υπόλοιπο του, όμως δέχτηκε γκολ από λάθος στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ατρόμητος ήταν πιο επιθετικός, έβγαλε αρκετές ευκαιρίες, ο Κουέστα κράτησε “όρθιο” τον Άρη, τα γκολ από Γκάμα και Ματέο Γκαρσία σιγούρεψαν το “διπλό” για τους Θεσσαλονικείς.

“Κάναμε ατομικά λάθη σε ορισμένα σημεία. Έχουμε ακόμα άγχος και πίεση στο παιχνίδι μας. Έκαναν εξαιρετική προσπάθεια τα παιδιά. Πήραμε ένα σημαντικό τρίποντο. Θα βοηθήσει στη ψυχολογία και να βρούμε τον πραγματικό μας εαυτό. Θέλουμε ισορροπία σε όλα, είτε σε καλές στιγμές, είτε σε κακές στιγμές. Το πρωτάθλημα είναι δύσκολο και είμαστε ακόμα στην αρχή”, είπε ο κόουτς Μάντζιος, που πλέον αισθάνεται πιο άνετα στη θέση του μετά την αμφισβήτηση των πρώτων αγωνιστικών.

Προέκυψαν προβλήματα στο Περιστέρι, οι Φαμπιάνο, Μπρούνο Γκάμα και Μαντσίνι αποχώρησαν τραυματίες, ήρθαν να προστεθούν στους ήδη τραυματίες Ιτούρμπε και Μπερτόγλιο. Επιστρέφει ο Λούμορ (Αμυντικός, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-3 επί του Ατρομήτου. Ο Μαντσίνι το 1-0 στο 10’, ισοφάρισε ο Σπιριντόνοβιτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Το 1-2 ο Μπρούνο Γκάμα στο 60’ με πέναλτι, το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Ματέο Γκαρσία στο 65’ έπειτα από λάθος του Παπαδόπουλου. Δίκαιη νίκη για τον Άρη, ήταν ουσιαστικός απ’ τον αντίπαλο.

ΑΡΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/7 Over 2.5 σε επίσημο και φιλικό επίπεδο (δες το στην Winmasters).

*Έρχεται από 5/7 G/G σε επίσημο και φιλικό επίπεδο.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πήρε τον πρώτο βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα με το εντός έδρας 0-0 με τον Ιωνικό, το αποτέλεσμα δεν τον ικανοποίησε. Στο ντεμπούτο του Τζιανλούκα Φέστα στην άκρη του πάγκου ο Απόλλων ήταν επιθετικός και απειλητικός μόνο στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσε να έχει σκοράρει. Στο δεύτερο μέρος έβγαλε άγχος, δεν είχε σωστές ενέργειες στο δημιουργικό κομμάτι, ο Ιωνικός ισορρόπησε και απείλησε περισσότερο, είχε ακυρωθέν γκολ έπειτα από γκέλα του Μπρούνο Άλβες.

“Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Μετά είχαμε προβλήματα στη φυσική κατάσταση και η ομάδα δεν είναι έτοιμη να πιέσει 90 λεπτά. Έχουμε πολλά πράγματα να κάνουμε. Είχαμε 3-4 καλές ευκαιρίες να σκοράρουμε, έχουμε μια καλή βάση να δουλέψουμε και να βελτιώσουμε κάποια πράγματα. Στο πρωτο ημίχρονο ήταν ομάδα μου. Πρέπει να βρούμε μια ισορροπία”, είπε ο κόουτς Φέστα. Πρώτος πόντος για την ομάδα του, είχαν προηγηθεί οι ήττες από Παναθηναϊκό (4-0 εκτός), Βόλο (1-3 εντός) και Ολυμπιακό (4-1 εκτός), οι οποίες έφεραν την απόλυση του Γιάννη Πετράκη.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στον Ιωνικό. Καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο για τον Απόλλωνα, έβγαλε μερικές μεγάλες φάσεις, δεν απειλήθηκε. Στο δεύτερο μέρος ο Ιωνικός ισορρόπησε, είχε ακυρωθέν γκολ και μερικές καλές στιγμές. Δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία.