*Μετρούν 6 παιχνίδια με Ν/G μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Α’ Γύρος: Αραράτ Αρμενίας – Λόρι 0-0 / Λόρι – Αραράτ Αρμενίας 2-0

Αραράτ Αρμενίας – Λόρι στην Bet365

ΑΡΑΡΑΤ ΑΡΜΕΝΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αραράτ Αρμενίας πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία τη φετινή αγωνιστική περίοδο και πάει ολοταχώς για την κατάκτηση του τίτλου. Βέβαια, έχει μια σειρά αγώνων ακόμα μπροστά της και δε θέλει να απολέσει βαθμούς όπως στο τελευταίο ματς με αντίπαλοι τη Σιράκ εντός έδρας. Έχασε βαθμούς μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Μάλιστα είχε κρατήσει ανέπαφη την εστια σε όλα τα συγκεκριμένα τέσσερα παιχνίδια. Για την ώρα έπεσε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την Αλασκέρτ, την οποία αντιμετωπίζει εκτός έδρας στην επόμενη αγωνιστική.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στη Σιράκ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 8΄οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Μρκτσιάν, όμως πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, στο 37’ η Αραράτ Αρμενίας ισοφάρισε με τον Βακουλένκο. Οι προσπάθειες των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο δεν καρποφόρησαν.

ΑΡΑΡΑΤ ΑΡΜΕΝΙΑΣ Στατιστικά

*4/5 επίσημα ματς με Ν/G (δες το στην bet365)

*3/5 παιχνίδια έληξαν με under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 5 από τα 10, εντός έδρας

ΛΟΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λόρι δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελε τα πλέι οφ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Νόα (2-2) και πήρε έναν πόντο, μένοντας στη δεύτερη θέση πίσω από την Αλασκέρτ, όπως και η προσεχής αντίπαλός της Αραράτ Αρμενίας. Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ήταν επίσης στη δεύτερη θέση με τέσσερις βαθμούς λιγότερους από τη κορυφή. Με δύο νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια, δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή φόρμα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Παραχώρησε ισοπαλία στη Νόα, εντός έδρας, με σκορ 2-2, για το πρωτάθλημα. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 18’ με τον Κοέλιο, ωστόσο δεν το κράτησε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, που έληξε 1-1. Στο 60’ ανέκτησε το προβάδισμα με τον Μαζιέρο, αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση με τον Αζάροφ στο 70’.