*Νότιος όμιλος.

*Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί ξανά την σεζόν 2006-2007 στα πλαίσια του νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Προοδευτική και κατάφερε να επικρατήσει με 0-3 εκτός έδρας στο τελευταίο του ματς πριν την διακοπή. Επέβαλλε τον ρυθμό του από νωρίς, ενώ παραδόξως εμφανίστηκε τρομερά αποτελεσματικός, μιας και καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο (9′, 36′, 42′). Στην επανάληψη, έκανε άψογη διαχείριση του υπέρ του αυτού προβαδίσματος, απειλήθηκε ελάχιστα και κράτησε ως το τέλος.

Η νίκη αυτή τον διατηρεί ζωντανό στο κυνήγι της πρωτιάς, παρότι η διαφορά από την Κηφισιά θεωρητικά είναι στους δέκα βαθμούς. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έβγαζε μεγάλο θέμα στο σκοράρισμα στα πρώτα ματς, σταδιακά έδειχνε να το βρίσκει περισσότερο σε αυτό το κομμάτι. Αιφνιδιαστικά αποχώρησε λίγες μέρες μετά το παιχνίδι αυτό ο τεχνικός Γιάννης Τάτσης. Διάδοχός του ο πολύπειρος Αλέκος Βοσνιάδης, ο οποίος έφυγε κακήν κακώς από την Νίκη Βόλου στην αρχή της σεζόν.

Παραμένει τραυματίας ο στόπερ Τσελεπίδης, το ίδιο και ο μπακ Οντόνιε. Για άλλους λόγους έμειναν εκτός αποστολής ο φορ Σίγκινιεβιτς και ο μέσος Λούσινγκερ.

Απόλλων Σμύρνης Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με 2-3 γκολ

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

Προηγούμενο ματς: Στο τελευταίο του χρονικά παιχνίδι πριν την διακοπή, έμεινε στο εντός έδρας 0-0 απέναντι στην Καλαμάτα. Από ένα καλό πρώτο ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, το πρώτο άνηκε στους γηπεδούχους που έχασαν ορισμένες καλές στιγμές χωρίς παρόλα αυτά να καταφέρουν να σκοράρουν, ενώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισαν και οι Μεσσήνιοι στην επανάληψη.

Πρόκειται για έναν μικρό «άθλο» αυτό που έχει καταφέρει μέχρι στιγμής. Με ένα λειψό ρόστερ χωρίς ιδιαίτερη ποιότητα και πολλά οικονομικά προβλήματα που εμποδίζουν τον σύλλογο να δει το μέλλον του με μεγαλύτερη αισιοδοξία, έχει καταφέρει να κάνει ουσιαστικά πρωταθλητισμό μέχρι τώρα, αφού βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας. Μόλις μία ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (5-2-1) για την ομάδα του Άγγελου Διγκόζη, που ειδικά στην έδρα της δείχνει πως μπορεί να πάρει βαθμό/ούς από τους πάντες. Πλήρης.