Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ

Την τρίτη διαδοχική του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει ο Απόλλων Λάρισας, μετά και από αυτές κόντρα σε Εθνικό Φιλιππιάδας (2-3) και Αμβρακία Κωστάκη (2-0). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη φιλοξενήθηκε από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, του οποίου και επικράτησε με το ευρύ 0-3. Η ομάδα της Λάρισας ήταν πολύ καλύτερη της αντιπάλου της και έφτασε άνετα στο σκορ αυτό, καθώς και στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο έδειξε όλα τα στοιχεία που χρειάζονται για να κερδίσει μια ομάδα ένα παιχνίδι. Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Καμπλιώνης και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαχινίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 0-3 έκανε δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Διβανές. Τρεις νίκες και μια ήττα ο απολογισμός του Απόλλων μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και κόντρα στον Πιερικό θέλει να πανηγυρίσει την τέταρτη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ

Αήττητος παραμένει μετά από τέσσερα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα ο Πιερικός, ο οποίος μετράει μια νίκη και τρεις ισοπαλίες μέχρι τώρα. Προερχόμενη από την ισοπαλία με την Πύδνα Κίτρους (1-1), εντός έδρας, η ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα φιλοξενήθηκε από την Αμβρακία Κωστάκης, κόντρα στην οποία πήρε ένα βαθμό μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Αποτέλεσμα δίκαιο σε ένα πολύ κακό παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις και από τις δυο ομάδες. Οι έξι βαθμοί στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος είναι θετικός απολογισμός για τον Πιερικό, δεδομένων των συνθηκών κάτω από τις οποίες “στήθηκε” αυτή η ομάδα, η οποία πλέον αφήνει υποσχέσεις για ακόμη καλύτερη συνέχεια. Παρελθόν αποτελεί από την ομάδα του Πιερικού, ο τερματοφύλακας, Πέτρος Μπαϊμάκης, που έπειτα από δική του απόφαση, επέλεξε να μην συνεχίσει στους “Μελανόλευκους”.

Μετά και την τελευταία προπόνηση της ομάδας, χθες το πρωί, ο Μιχάλης Ζιώγας ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται οι Σοιλεμετζόγλου, Πιτζάνι, Μάρκου, Γαλανόπουλος, Κραγιόπουλος, Αχείμαστος, Γελαδάρης, Τριανταφυλλίδης, Παρδάλης, Κοκονόζι, Ριβελίνο, Παπαδόπουλος, Λαζόπουλος, Τριανταφύλλου, Συμεωνίδης, Καραμανώλας Εμμ., Αγησίλαου, Λούγκος, Μπαρούτας, Μιχαηλίδης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Αμβρακία Κωστάκης για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.