ΑΠΟΕΛ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ Προγνωστικά

6η αγωνιστική

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ σε τρία συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο την Καρμιώτισσα, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

ΑΠΟΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλια 0-0 με την ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα.

Αήττητος παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι ο ΑΠΟΕΛ, μετά και το διπλό που πανηγύρισε επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας (0-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την ΑΕ Λεμεσού, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία του αγώνα, όμως δεν ήταν ικανός να βρει δίχτυα και να πάρει το κάτι παραπάνω, τη στιγμή μάλιστα που δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλο.

Μετά και από αυτό το νέο στραβοπάτημα, η διοίκηση ήρθε σε συμφωνία με τον κόουτς Σωφρόνη Αυγουστή για κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας τους. Αντικαταστάτης του είναι ο Σέρβος Βλάνταν Μιλόγεβιτς, που μεταξύ άλλων έχει περάσει από Ομόνοια, Πανιώνιο, ΑΕΚ και Ερυθρό Αστέρα, ενώ τελευταίος του σταθμός ήταν η Αλ Ετιφάκ της Σαουδικής Αραβίας.

Στην πέμπτη θέση για την ώρα ο ΑΠΟΕΛ και στο -4 από τον πρωτοπόρο Άρη Λεμεσού. Δύσκολα θα δώσει το παρόν ο Λούκας Βιγιαφάνες, που αποκόμισε πρόβλημα στον προσαγωγό κόντρα στην ΑΕΛ, ενώ εκτίει τιμωρία ο Χρήστος Γουίλερ.

Την ερχόμενη Τρίτη (11/10), θα παίξει κόντρα στον ΠΟ Αχυρώνα Ονήσιλο στην Αμμόχωστο, για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου.

ΑΠΟΕΛ Στατιστικά

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια του.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας, για το πρωτάθλημα. Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζελάγια στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Καρμιώτισσα, μετά και το διπλό επί του Άρη Λεμεσού (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντερ Κάτσκεβιτς υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Ούσα ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να προηγηθεί στο φινάλε αυτού και από το σημείο του πέναλτι. Στο δεύτερο περιορίστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο και είδε την αντίπαλο της να έχει δοκάρι, πριν αποφύγει εν τέλει τα χειρότερα.

Βρίσκει σιγά σιγά ρυθμό και δείχνει να συνέρχεται μετά και το αρνητικό της ξεκίνημα στη σεζόν, όπου και είχε τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Δύσκολη η αποστολή που έχει τώρα, όπου και καλείται να δείξει χαρακτήρα και να αμυνθεί αποτελεσματικά, έτσι ώστε να κάνει δύσκολη τη ζωή των “γαλαζοκίτρινων”. Σταθερά εκτός ο Χριστοφή, που υπέστη ρήξη χιαστού στα φιλικά προετοιμασίας. Απουσιάζει και ο Μεν Σαλάμ που συμπλήρωσε κάρτες.