Απίθανα πράγματα στην Τυνησία, βολική ισοπαλία στο 7-7! (video)

Ανανεώθηκε:
tynhsia-isopalia-7-7

Έχουμε ακούσει και έχουμε δει βολικές ισοπαλίες μεταξύ ομάδων που ικανοποιούν αμφότερες τους στόχους τους με ένα πόντο ακόμη και στο κορυφαίο επίπεδο. Άλλες φορές υπάρχουν “βολικές” ισοπαλίες για το στοίχημα. Αυτό που συνέβη όμως στη 2η κατηγορία της Τυνησίας ξεπέρασε κάθε προηγούμενο!

Interwetten.gr, η κορυφή σε Smartphone και Tablet!

Για την προτελευταία αγωνιστική της Β’ Τυνησίας, στις 27 Μαρτίου, η ΕΟ Mhandia υποδέχθηκε την Es Rades, με τη φιλοξενούμενη να χρειάζεται τον πόντο στη μάχη της παραμονής. Τα κατάφερε τελικά αλλά όχι με μία βαρετή, ελεγχόμενη ισοπαλία, αλλά με ένα από τα πιο απίθανα σκορ των τελευταίων ετών! Προηγήθηκε 1-2 στο ημίχρονο και στην επανάληψη ακολούθησαν η μία ανατροπή μετά την άλλη! 3-2 ως το 50′, 3-4 ως το 54′, 4-4 και 4-5 ως το 63′, το σκορ πήγε στο 7-5 στο 89ο λεπτό και οι ενδιαφερόμενοι ισοφάρισαν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις για το τελικό 7-7!

Προφανώς και ο αγώνας θεωρείται ύποπτος για χειραγώγηση από την ποδοσφαιρική ομοσπονδίας, η οποία έχει ξεκινήσει έρευνες…