*4η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Άλταχ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Φίσερ (19′) και Ταμπάκοβιτς (53′). Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησαν οι Νουχίου (63′, 90+4′) και Μπραουνέντερ (74′ αυτ.).

Τι κι αν ευτύχησε να προηγηθεί με 2-0 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου; Η Αούστρια Βιέννης δεν κατάφερε να σπάσει το ρόδι ούτε στην έδρα της Άλταχ, γνωρίζοντας ήττα σοκ με 3-2 την προηγούμενη βδομάδα. Δημιούργησε τις ευκαιρίες για να “καθαρίσει” μία και καλή τη νίκη, δεν έκανε το 3-0 και δέχτηκε δύο γκολ σε διάστημα έντεκα λεπτών από ισάριθμες κόρνερ.

Το τελικό… χαστούκι ήρθε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. “Μιλήσαμε αρκετά μέσα στην εβδομάδα, η ομάδα δείχνει αποφασισμένη και συγκεντρωμένη. Θέλουμε να πανηγυρίσουμε την πρώτη νίκη με την Τιρόλ”, ανέφερε ο προπονητής Σμιντ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή τεσσάρων ποδοσφαιριστών.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΙΡΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Κλάγκενφουρτ. Ο Πρίτσα σκόραρε δύο φορές για τους γηπεδούχους (8′, 12′), ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με Αρβάιλερ (90+2′) και Βίμερ (90+7′ πεν.). Με δέκα ολοκλήρωσε η Τιρόλ λόγω αποβολής του Μπάχερ (89′).

Ρίχνοντας κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Κλάγκενφουρτ, η Τιρόλ πέταξε δύο βαθμούς στην έδρα της στις καθυστερήσεις την προηγούμενη βδομάδα (2-2). Μπήκε πάρα πολύ δυνατά σκοράροντας δύο φορές μέχρι το 12′ με τον Πρίτσα, ωστόσο τα πάντα άλλαξαν με την έναρξη του δεύτερου μέρους.

Είχε μόλις μία ευκαιρία (εκτός εστίας), την ώρα που οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν δημιουργώντας 13 (πέντε στην εστία). Την έφαγε το άγχος και… το πλήρωσε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. “Θα δούμε ποια ομάδα έμαθε καλύτερα το μάθημά της από την προηγούμενη βδομάδα”, είπε ο προπονητής Σιλμπερμπέργκερ.