*11η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*NG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έξι αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Αούστρια Βιέννης (2-4-0), πριν την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Βόλφσμπεργκερ γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο κι εκμεταλλεύτηκαν μία από τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησαν στο 43′. Ανέβασαν στροφές στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να γίνουν απειλητικοί.

Απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα, αλλά ευχαριστημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του εμφανίστηκε ο προπονητής της Αούστρια Βιέννης. “Δεν ήμασταν χειρότεροι από τους αντιπάλους μας”, είπε ο Μάνφρεντ Σμιντ. Οι πρωτευουσιάνοι παραμένουν αήττητοι σε έντεκα αναμετρήσεις με αντίπαλο την Αντμίρα (6-5-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Βόλφσμπεργκερ. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μπάριμπο στο 43′.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΤΜΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αντμίρα εκμεταλλεύτηκε τον ρόλο του φαβορί που έφερε με αντίπαλο την Άλταχ (2-0 εντός), επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από δύο αγωνιστικές (0-1-1). Ιδιαίτερα ισορροπημένη ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμούς στο δεύτερο. Ο προπονητής Χέρζογκ υπογράμμισε πως οι ποδοσφαιριστές του έχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης, παράλληλα εξύμνησε τον επιθετικό Μουσταφά.

“Έπρεπε να “κλειδώσουμε” νωρίτερα τη νίκη”, ανέφερε χαρακτηριστικά. Θα πρέπει να γυρίσουμε τέσσερα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη της Αντμίρα με αντίπαλο την Αούστρια Βιέννης (3-2), έκτοτε σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Άλταχ. Ο Έμπνερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουσταφά στο 52′.