* Αήττητη η Σιαουλιάι στα 6 τελευταία επίσημα μεταξύ τους (4-2-0).

* Στον 1ο γύρο (20/04): Σιαουλιάι – Νταϊνάβα 1-0

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΝΤΑΪΝΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κάουνο Ζαλγκίρις. Στο 72ο λεπτό αποβλήθηκε ο Νοσλέν της Ζαλγκίρις.

Μπορεί να απέτυχε να σκοράρει για 3η φορά στα 4 τελευταία παιχνίδια της, αλλά το σαββατιάτικο αποτέλεσμα ήταν θετικό για την Νταϊνάβα, πήρε χρήσιμο πόντο επιβίωσης που την κράτησε στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

Σε παθητικό ρόλο (36% κατοχή) στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα απέναντι σε ποιοτικότερο αντίπαλο, δεν κατάφερε να δημιουργήσει ιδιαίτερα (0.36 xG), αλλά είδε τους φιλοξενούμενους να είναι άστοχοι (1.06 xG) και μετά την αποβολή τους διαχειρίστηκε πιο εύκολα την κατάσταση.

Το επιθετικό πρόβλημα όμως είναι ξεκάθαρο, ειδικά στα εντός έδρας παιχνίδια, αφού στα 8 πρώτα της σεζόν έχει βρει δίχτυα μόλις τρεις φορές!

ΝΤΑΪΝΑΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 11/12 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Τζιούγκας. Ο Καζλάουσκας (16’) άνοιξε το σκορ για την Σιαουλιάι, αλλά οι Κουμπιλίνσκας (29’, 45+4’) και Ανκουντίνοβας (42’) γύρισαν το ματς για την Τζιούγκας. Ο Ικαούνιεκς (53’, 86’) ισοφάρισε για την Σιαουλιάι, ενω στο 73’ έμεινε με 10 παίκτες.

Συναρπαστική η επιστροφή της Σιαουλιάι από τη διακοπή του πρωταθλήματος, απέτυχε να κερδίσει σε τρίτο διαδοχικό παιχνίδι δεχόμενη 2+ γκολ, αλλά ο τρόπος που επέστρεψε το Σάββατο ήταν ενθαρρυντικός.

Προηγήθηκε στην πρώτη ευκαιρία του ματς, με αρωγό την τύχη σε εξοστρακισμένο σουτ και είχε δοκάρι σε φάουλ λίγο αργότερα. Εφιαλτικό το κλείσιμο του ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δις σε μεταβάσεις, ενώ ενδιάμεσα βρήκαν δίχτυα και με κεφαλιά σε κόρνερ.

Με τον ίδιο τρόπο μείωσε σε 2-3 η Σιαουλιάι, αλλά συνέχισε να έχει προβλήματα στο αμυντικό transition κι έτσι έμεινε με παίκτη λιγότερο. Κατάφερε όμως να πιέσει με μειονέκτημα για να ισοφαρίσει και στις καθυστερήσεις γλίτωσε σε διπλή μεγάλη φάση της Τζιούγκας.