2η αγωνιστική

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για το πρωτάθλημα

ΑΟΥΝΤΑΞ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Παλεστίνο. Ο Σόσα στο 75’ άνοιξε το σκορ για την Αουντάξ, ο Σάλας ισοφάρισε για την Παλεστίνο στο 90+1’.

Θετικό το αποτέλεσμα της πρεμιέρας στη Λα Σιστέρνα για την Αουντάξ παρότι έχασε το “τρίποντο” στο τέλος, έμεινε όρθια σε δύσκολη έδρα στο ντεμπούτο του νέου προπονητή Φερνάντες.

Ισορροπημένο το παιχνίδι με την Παλεστίνο, με λίγες καλές φάσεις εκατέρωθεν, αμφότερες οι ομάδες παρουσιάστηκαν ανέτοιμες σε επίπεδο φρεσκάδας, εντάσεων. Πήγαινε για “σβηστό” 0-0 ως το εξαιρετικό φορίσιο γκολ του Σόσα. Η Παλεστίνο εκμεταλλεύτηκε όμως μία αμυντική αδράνεια και με κάθετη πάσα στο φινάλε έφερε το ματς ξανά στα ίσια

ΑΟΥΝΤΑΞ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* “2-3 γκολ” τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΚΟΠΙΑΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-5) από την Κόλο Κόλο. Ο Τόμπσον έκανε το 0-1 στο 1ο λεπτό, ο Μπολάδος το 0-2 στο 15’. Ο Κιντέρος (32’) μείωσε για την Κοπιαπό, αλλά οι Μπολάδος (45’ & 75’) και Καστίγιο (73’) έγραψαν το 1-5 και στις καθυστερήσεις ο Λόπες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Εκ προοιμίου πολύ δύσκολη η πρεμιέρα για τη νεοφώτιστη Κοπιαπό, ο ενθουσιασμός της παρθενικής συμμετοχής στη μεγάλη κατηγορία σίγησε δευτερόλεπτα μετά την σέντρα. Αφελής η τακτική προσέγγιση του κόουτς Αλμαντός απέναντι στην πρωταθλήτρια Κόλο Κόλο, έπαιξε ανοιχτά και το πλήρωσε με βαρύ σκορ.

Φάνηκε η διαφορά ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων, όπως φάνηκε όμως και η όρεξη που έβγαλαν οι παίκτες του. Κρατά το γεγονός ότι βρήκε δύο γκολ με τον παλιό φορ Κιντέρος και το νεοφερμένο φορ Λόπες. Έδειξε ότι δημιουργικά ανήκει στο επίπεδο της κατηγορίας.