*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Άουγκσμπουργκ μετράει δύο συνεχόμενες εντός έδρας νίκες απέναντι στην Μπάγερν.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κολωνία, για την περασμένη αγωνιστική της Bundesliga. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας το προβάδισμα στο 14′, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Είχε παθητικό ρόλο στο υπόλοιπο 1ο ημίχρονο, αλλά δεν το πλήρωσε, με τους γηπεδούχους να είναι φλύαροι στην τελική προσπάθεια. Αυτό άλλαξε στο β’ μέρος, με την Κολωνία να ανατρέπει το εις βάρος της σκορ νωρίς (1-1 στο 49′, 2-1 στο 61′). Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν επτά λεπτά αργότερα (68′). Δεν κατάφεραν όμως να επιβάλουν το ρυθμό τους στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και να φτάνουν στη νίκη, με το τελικό 3-2 να διαμορφώνεται στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη ήττα για την Άουγκσμπουργκ μετά τέσσερα επίσημα παιχνίδια. Βρίσκεται στη 13η θέση της Bundesliga, στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, με την άμυνα της να είναι το “αγκάθι” της (16 γκολ παθητικό σε 10 αγώνες). Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της ερασιτεχνικής Λόνε, επικρατώντας με 0-4 εκτός έδρας. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 παιχνίδια στο γήπεδο της, έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ και στις τρεις.

Συνεχίζονται οι πολλές απουσίες για την ομάδα του κόουτς Μάασεν. Τραυματίες οι Ντορς, Γκίκεβιτς, Σάρενρεν Μπαζέε, Χαν, Στρομπλ και  Ουντοκάι.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*3 συνεχόμενα g/g.

*3 συνεχόμενα under2.5 γκολ στα επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Συνέτριψε εντός έδρας τη Φράιμπουργκ, επικρατώντας με 5-0, για την περασμένη αγωνιστική της Bundesliga. Κυριάρχησε από την αρχή του παιχνιδιού, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο 33′, με γκολ των Γκνάμπρι και Τσούπο-Μότινγκ. Δεν απειλήθηκε στη συνέχεια, μπήκε δυνατά και στο β’ μέρος και έκανε το 4-0 μέσα σε τρία λεπτά (52′, 55′). Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σάμπιτζερ.

Πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Μπάγερν (4-1-0), με την προηγούμενη να έρχεται στην έδρα της σημερινή της αντιπάλου, με 1-0. Αρκετά τα στραβοπατήματα της στην αρχή της σεζόν, βρίσκεται στη 2η θέση της Bundesliga, στο -4 από την πρωτοπόρο Ουνιόν Βερολίνου! Για το κύπελλο, απέκλεισε εύκολα τη Βικτώρια Κολωνίας στον προηγούμενο γύρο, επικρατώντας με 0-5 εκτός έδρας. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της, με τα τρία από αυτά να έχουν ολοκληρωθεί με g/g.

Τις υπηρεσίες των Νόιερ, Σανέ, Ερνάντεζ και Σαρ θα στερηθεί σίγουρα ο κόουτς Νάγκελσμαν. Αμφίβολη η συμμετοχή του Μίλερ.