*Στον πρώτο γύρο: Κολωνία – Άουγκσμπουργκ 1-1

*GG στα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Βόλφσμπουργκ. Ο Βίμερ στο 9′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Απάντησαν οι Μάιερ (45+2′) και Γιάκιτς (61′, 79′). Με δέκα έπαιζε η Βόλφσμπουργκ από το 45′ (Βίμερ).

Την απογοητευτική κατάσταση της Βόλφσμπουργκ εκμεταλλεύτηκε η Άουγκσμπουργκ πριν την διακοπή για τις Εθνικές ομάδες, αλώνοντας με ανατροπή τη “Volkswagen Arena”. Βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από νωρίς κι εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Το συγκρότημα του Τόρουπ έκανε το 4Χ4 στην Μπουντεσλίγκα για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2014/15, στη σημερινή αναμέτρηση με την Κολωνία έχει την ευκαιρία να σπάσει το εν λόγω ρεκόρ.

Στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές τους οι Βαυαροί ηττήθηκαν μόνο από Λεβερκούζεν (1-0) και Μπάγερν Μονάχου (3-2): Στις υπόλοιπες σημείωσαν τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Πέντε κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο αρχηγός Ντεμίροβιτς που τέθηκε νοκ άουτ για την Άουγκσμπουργκ. Ο 26χρονος Βόσνιος επιθετικός μετρά 14 γκολ και οχτώ ασίστ σε 26 συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-1) από τη Λειψία. Ο Τσάβι Σίμονς έκανε το 1-0 στο 15′, απάντησε ο Ανταμιάν για τους γηπεδούχους τρία λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια η Λειψία σκόραρε με Οπέντα (63′, 67′), Χαϊνταρά (70′) και Πόουλσεν (82′).

Γνώριζε εξ αρχης πως αποτελεί το μεγάλο αουτσάιντερ της αναμέτρησης, κάτι που επιβεβαίωσε περίτρανα στις τέσσερις γραμμές του “RheinEnergie”. Η Κολωνία απάντησε άμεσα στο γκολ που δέχτηκε από τον Τσάβι Σίμονς, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Το 4-1 υπέρ των φιλοξενούμενων έγινε μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο βάζοντας, ουσιαστικά, τέλος στα όνειρά της για ένα θετικό αποτέλεσμα.

Οι “τράγοι” αγνοούν τη νίκη σε έξι αγωνιστικές (0-3-2), πανηγύρισαν μόλις μία σε 13 επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης (2-0 εντός) στις 3 Φεβρουαρίου (έξι ισοπαλίες, έξι ήττες). Επικράτησαν στις τρεις τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Άουγκσμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα, στις έξι που προηγήθηκαν σημείωσαν τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Η Κολωνία έχει πετύχει το 55% των γκολ της (11/20) από στημένες φάσεις στο φετινό πρωτάθλημα. Εξέτισαν οι Χούμπερς και Τίλμαν κι αναμένονται εκ νέου στην ενδεκάδα.