*13η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Άουε επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Αννόβερου (1-1) την προηγούμενη βδομάδα, μη καταφέρνοντας να ξεκολλήσει από την επικίνδυνη ζώνη. Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο στο οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Κινητικοί, αλλά χωρίς ουσία παρουσιάστηκαν στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι, έριξαν ρυθμούς οι γηπεδούχοι.

“Είναι δύσκολο να αντιμετωπίσεις την Χαϊντενχάιμ, είναι σταθερή και καλά δουλεμένη ομάδα. Πρέπει να κοιτάξουμε τη δική μας εμφάνιση”, υπογράμμισε ο προπονητής Χένσελ. Οι “βυσσινί” έχουν απολογισμό 2-2-1 σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο την Χαϊντενχάιμ. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Μεσέγκουεμ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλο (1-1 εκτός) με το Αννόβερο. Στο 4′ ο Κερκ έκανε το 1-0, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με Ναζάροφ.

ΑΟΥΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέλος στο αρνητικό σερί τριών ηττών έβαλε την προηγούμενη βδομάδα η Χαϊντενχάιμ, πετώντας στο καναβάτσο την Σάλκε στη μεταξύ τους αναμέτρηση (1-0 εντός). Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, στο πρώτο οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Έριξαν ρυθμούς στο δεύτερο και το πλήρωσαν λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Η ισοπαλία θα φάνταζε ως δικαιότερο αποτέλεσμα. “Θα έχουμε να κάνουμε πολλή δουλειά κόντρα στην Άουε, είναι μία ομάδα που γνωρίζει την 2. Μπουντεσλίγκα. Αν παίξουμε όπως πρέπει, μπορούμε να κερδίσουμε κάθε αντίπαλο”, ανέφερε ο προπονητής Σμιντ. Η Χαϊντενχάιμ γνώρισε μόλις δύο ήττες σε 15 αναμετρήσεις με αντίπαλο την Άουε (οχτώ νίκες).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Σάλκε. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Χίσινγκ στο 89′.