*Στον Α’ γύρο: RW Έσσεν – Άουε 2-1

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Aπόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-2-2).

ΑΟΥΕ

Προηγούμενο ματς: Παρά την καλή της εικόνα, δεν κατάφερε να φύγει με κάποιον βαθμό από το εκτός έδρας ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Ντιναμό Δρέσδης και γνώρισε την οριακή ήττα με 1-0. Άξιζε σίγουρα κάτι παραπάνω, αφού κατάφερε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, που συχνά σταμάτησαν πάνω στον εξαιρετικό αντίπαλο κίπερ. Δέχτηκε το γκολ με πέναλτι στο 39′, στην επανάληψη κυριάρχησε αλλά δεν μπόρεσε να βρει γκολ ισοφάρισης.

Αυτή είναι και η πρώτη της ήττα μετά από τρία διαδοχικά θετικά αποτελέσματα, που είχαν φτιάξει αρκετά το κλίμα στο εσωτερικό της. Με τις νίκες αυτές, κατάφερε να βγει από την ζώνη και για την ώρα έχει διαφορά ασφαλείας (+6). Τιμωρημένοι οι Γιόνγιτς και Ρόζενλέχερ, τραυματίες οι Μπαρίλα και Ενκανσά.

Άουε Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

RW ΕΣΣΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-0 την Μπάροιτ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική, παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικά. Σούπα το πρώτο μέρος χωρίς πολλές φάσεις, εκμεταλλεύτηκε στην επανάληψη τις λίγες καλές στιγμές που δημιούργησε, όπου κατάφερε να σκοράρει δύο μαζεμένα γκολ στα μισά αυτής (61′. 68′). Έκανε άψογη διαχείριση στη συνέχεια και άντεξε ως το φινάλε.

Αποσπάται ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη (+9) και κάθε αγωνιστική που περνάει μοιάζει ολοένα και πιο κοντά στον στόχο της παραμονής στην κατηγορία. Είναι ομάδα που λειτουργεί συχνά με βάση τον κυνισμό της. Παραμένει τραυματίας ο μέσος Γκέτσε, θα χάσει το αποψινό παιχνίδι λόγω ίωσης ο επιθετικός Ένγκελμαν.