10η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από το Μόναχο 1860, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 10′), δείχνοντας ανήμπορη να αντιδράσει σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι. Δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες στην αρχή του β’ μέρους, αλλά τις σπατάλησε, με τον Λακενμάχερ να ολοκληρώνει το χατ-τρικ του, κάνοντας το 3-0 για τους γηπεδούχους στο 77′ και το 84′. Το μόνο που κατάφερε η Άουε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 3-1 στο 90+1′.

Παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας, χωρίς νίκη μετά τις πρώτες 9 αγωνιστικές του πρωταθλήματος (0-3-6). Μετά την παραίτηση του προέδρου της ομάδας δύο μέρες πριν το παιχνίδι με το Μόναχο 1860, λόγω απειλητικών τηλεφωνημάτων που δέχτηκε, ακολούθησε η απομάκρυνση του κόουτς Ροστ από τον πάγκο της ομάδας. Αποχώρησε από την ομάδα και ο εκτελεστικός διευθυντής, Μάικλ Φόιγκτ. Στον άκρο του πάγκου της θα κάτσει ο υπηρεσιακός Κάρστεν Μίλερ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Άουε Στατιστικά

*Under1.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν έχει σκοράρει στα τελευταία 2 εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΜΕΠΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Βικτώρια Κολωνίας, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος, ισοφάρισαν σε 1-1 στο 56′, με τη Μέπεν να αντιδρά άμεσα, παίρνοντας ξανά το προβάδισμα πέντε λεπτά αργότερα. Δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη μέχρι τέλους, με τη Βικτώρια να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία για τη Μέπεν στο πρωτάθλημα, με τις δύο τελευταίες να έρχονται με 2-2 σκορ. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη και τη 17η Βερλ. Εκτός έδρας δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα (0-3-1), με τα τρία από τα τέσσερα εκτός έδρας παιχνίδια της να ολοκληρώνονται με g/g.

Τραυματίες οι Αμέτοβ, Εβσίβ και Τάνκουλιτς. Τιμωρημένος ο Φέντλ.