4η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Μανχάιμ, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αμφότερες δυσκολεύτηκαν στη δημιουργία φάσεων, φτάνοντας ελάχιστες φορές στα αντίπαλα καρέ. Ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να “κλέψουν” τη νίκη από την Άουε στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης (1-0 ο Γουίνκλερ).

Αγνοεί τη νίκη μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος (0-2-1). Κακό το ξεκίνημα στην επιστροφή της από τη 2η κατηγορία, αντιμετωπίζει χαρακτηριστικό πρόβλημα στη δημιουργία, αλλά και το τελείωμα των φάσεων. Με την πλάτη στον τοίχο ο κόουτς Ροστ, με την Άουε να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, για τα δεδομένα της.

Τραυματίες οι Μένελ και Σίγιαριτς. Εκτός λόγω covid-19 ο Γιόνγιτς.

Άουε Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*G/g στα 2/3 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΒΕΧΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Άνετη εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Μπαέρουθ, την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερη σε όλο το 1ο ημίχρονο, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 31′. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος, κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 56′, αλλά η αντεπίθεση τους δεν είχε συνέχεια, με τη Βέχεν να κάνει το 3-1 πέντε λεπτά αργότερα. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη νίκη για τη Βέχεν στο πρωτάθλημα (1-1-1). Ήταν το πρώτο παιχνίδι στο οποίο θύμισε την περσινή ομάδα, που δημιουργούσε ευκαιρίες με μεγάλη συχνότητα, ειδικά εντός έδρας. Πήρε μια νίκη που θεωρούμε ότι την “έλυσε” ψυχολογικά, αφού η εικόνα της στα δύο πρώτα ματς της σεζόν ήταν ανησυχητική.

Τραυματίες παραμένουν οι Μπάουερ και Κέμπε.