ΑΝΖΙ ΜΑΧΑΤΣΚΑΛΑ - ΓΚΑΖΟΒΙΚ ΟΡΕΝΜΠΟΡΓΚ Προγνωστικά

6η Αγωνιστική

ΑΝΖΙ

Έκανε υπερπροσπάθεια κόντρα στη Σπαρτάκ Μόσχας, οι συνθήκες του αγώνα ωστόσο δεν της επέτρεψαν να διεκδικήσει κάτι περισσότερο, με την Ανζί να γνωρίζει την ήττα με 1-0 την προηγουμένη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, η Ανζί ωστόσο κρατούμε εύκολα το μηδέν, οι αποβολές όμως των Πόνσε (49′) και Μπελορούκοβ (68′) άλλαξαν τις ισορροπίες και στο 70′ η Σπαρτάκ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα το συγκρότημα του Αντίεβ έδειξε καλά στοιχεία, αυτή ήταν η δεύτερη σερί του ήττα, ενώ σε καμία απ’ αυτές δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη η Ανζί, που ψάχνει την επιστροφή στις επιτυχίες κόντρα στην Όρενμπουργκ. Όσο για σήμερα δεν υπολογίζονται τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα Πόνσε και Μπελοκούροβ λόγω τιμωρίας, ενώ τραυματίας είναι ο Τετρασβίλι. Εκτός ομάδας ο Αντόν που βρίσκεται σε αναζήτηση νέου συλλόγου.  Τα οικονομικά προβλήματα συνεχίζουν να ταλανίζουν την ομάδα, με τους παίκτες να είναι απλήρωτοι, ενώ πολλοί είναι εκείνοι που επιθυμούν να αποχωρήσουν.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από την Σπαρτάκ γνώρισε η Ανζί την προηγουμένη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (δες το στον Stoiximan).

ΟΡΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Όρενμπουργκ πήρε σπουδαία νίκη την προηγουμένη αγωνιστική με 1-0 κόντρα στη Λοκομοτίβ Μόσχας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος, η Όρενμπουργκ άντεξε στην πίεση που δέχθηκε και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσουκάνοβ σημείωσε το νικητήριο τέρμα. Ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για το συγκρότημα του Φεντότοβ, αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη, όπου διατήρησε το μηδέν στα μετόπισθεν. Παρουσιάζει ένα καλό πρόσωπο στο ξεκίνημα, ενώ βρίσκεται στην 3η θέση και στο -3 από την κορυφή. Η Όρενμπουργκ επέστρεψε φέτος στη μεγάλη κατηγορία με Νο1 στόχο την παραμονή, σίγουρα όμως μπορεί να ελπίζει σε πολλά περισσότερα με ανάλογη συνέχεια. Τεστ ετοιμότητας θα περάσει ο έμπειρος μπακ Αντρέεβ, που ταλαιπωρείται από μικροτραυματισμό στο πόδι.

Προηγούμενο ματς: Με 1-0 επικράτησε της Λοκομοτίβ Μόσχας η Όρενμπουργκ την προηγουμένη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.