* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον Α’ γύρο (14/05): Ουνιόν Εσπανιόλα – Αντοφαγκάστα 2-0

* Στο Κύπελλο (24 & 28/09): Αντοφαγκάστα – Ουν. Εσπανιόλα 1-2 & Ουν. Εσπανιόλα – Αντοφαγκάστα 4-1

ΑΝΤΟΦΑΓΚΑΣΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ουατσιπάτο. Ο Γκουτιέρες πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 52ο λεπτό.

Επιστροφή στη δράση μετά από 22 μέρες για την Αντοφαγκάστα, αναβλήθηκε ο αγώνας της περασμένης Κυριακής με την Παλεστίνο κι έχασε την ευκαιρία να βγει από την επικίνδυνη ζώνη με κάποιο βαθμολογικό όφελος και να πάει με καλύτερη ψυχολογία στα τελευταία παιχνίδια της σεζόν. Στο -1 είναι από τις θέσεις “σωτηρίας” με παιχνίδι λιγότερο, αποτυγχάνοντας να σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Έχει περάσει καιρός από τότε, αλλά οι τελευταίες εντός έδρας εικόνες της για την Primera ήταν θετικές, κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στα δύο παιχνίδια με τις ισχυρές Νιουμπλένσε (1-0) και Κούρικο Ουνίδο (0-0).

ΑΝΤΟΦΑΓΚΑΣΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 1.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα. Ο Σαμπέδρι έκανε το 0-1 τστο 23ο λεπτό, ο ίδιος έχασε πέναλτι στο 31ο. Η Ουνιόν ισοφάρισε με τον Γκάρατε στο 52’ και στο 63’ αποβλήθηκε ο Ρεμπογιέδο της Κατόλικα. Τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε και ο Φερνάντες της Ουνιόν με τον Ασάντ να πετυχαίνει το καθοριστικό γκολ στο 76’.

Βελτιωμένη η εικόνα των “Ισπάνος” την Τετάρτη, στο εξ αναβολής παιχνίδι με την απερχόμενη πρωταθλήτρια, αλλά δεν αρκούσε, γνώρισαν νέα ήττα στο πρωτάθλημα, 5η στα 6 τελευταία παιχνίδια τους κι έχασαν κι άλλο έδαφος στην κούρσα για τις θέσεις του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα η ομάδα, παρά την αλλαγή προπονητή, ταλαιπωρήθηκε και με τις απανωτές αναβολές, την Τετάρτη είναι προγραμματισμένος ο πρώτος ημιτελικός Κυπέλλου με την Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε, ενώ στον τελικό περιμένει ήδη η πρωτοπόρος της Β’ κατηγορίας!

Με απουσίες στην άμυνα ταξίδεψε στο Βορρά, τιμωρημένος ο στόπερ Φερνάντες, τραυματίστηκε σοβαρά ο δεξιός μπακ Μανιάσκο.