*18η αγωνιστική

ΑΝΤΟΦΑΓΑΣΤΑ

Ονειρεμένη εμφάνιση για την Αντοφαγάστα την περασμένη εβδομάδα, ενδεχομένως η κορυφαία της μέχρι τώρα σεζόν. Υποδέχτηκε την Ουνιβερσιτάδ Ντε Τσίλε και έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, έστησε… πάρτι στο δεύτερο 45λεπτο. Απ’ τη στιγμή που προηγήθηκε στο 46’ η Ουν. Ντε Τσίλε κατέρρευσε, το ματς πήγε ολοκληρωτικά προς το μέρος της, σκόραρε πολύ εύκολα άλλα τρία γκολ και επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 4-0. Η Αντοφαγάστα γνώρισε μόλις μία ήττα στις 12 τελευταίες αγωνιστικές, αυτήν κόντρα στην Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν (3-2 εκτός έδρας) στις 14 Μαΐου. Στις υπόλοιπες σημείωσε έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες. Ανέβηκε στους 30 πόντους και την 4η θέση, είναι στο -5 απ’ την Καλέρα και στο -9 απ’ τις δύο πρώτες ομάδες της κατάταξης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0 κόντρα στην Ουν. Ντε Τσίλε.

Στατιστικό: Έρχεται από 4/6 Over 2.5 (δες το στην Interwetten).

Το Αντοφαγάστα – Κουρίκο Ουνίδο παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής (Κλικ Εδώ)

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Άμεση επιστροφή στις ήττες για την Κουρίκο Ουνίδο, που είχε ιδιαίτερα δύσκολη αποστολή εκτός έδρας κόντρα στην Κόλο Κόλο. Ερχόταν απ’ το εντός έδρας 1-0 επί της Σαν Λουίς και είχε αναπτερωμένη ψυχολογία στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου, μπήκε πολύ καλά κόντρα στην Κόλο Κόλο, έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά δε σκόραρε. Στο δεύτερο μέρος δέχτηκε πίεση και δεν είχε τον τρόπο να ανταπεξέλθει, δέχτηκε δύο γκολ και απ’ το 74’ έπαιζε με παίκτη λιγότερο, τα πάντα τελείωσαν κάπου εκεί. Δύο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες είναι ο απολογισμός της Κούρικο Ουνίδο στις οκτώ τελευταίες αγωνιστικές, βρίσκεται στην 12η θέση με 17 πόντους. Δεν έχει νίκη στις εννέα συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις (πέντε ισοπαλίες, τέσσερις ήττες), στις οποίες σκόραρε μόλις επτά φορές. Στις πέντε σημειώθηκε G/G, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στην Κόλο Κόλο.

Στατιστικό: Έρχεται από 4/5 Under 2.5 + NG.