*9η αγωνιστική των πλέι άουτ (προτελευταία)

*Στους προηγούμενους γύρους: Αντμίρα – Άλταχ 2-0, Άλταχ – Αντμίρα 0-2, Άλταχ – Αντμίρα 2-2

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΝΤΜΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Τιρόλ. Ο Σουλτζ άνοιξε το σκορ στο 80′, απάντησε για τους γηπεδούχους επτά λεπτά αργότερα ο Λουάν.

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν Αντμίρα και Τιρόλ στη μεταξύ τους αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε ισόπαλη (1-1) στην έδρα της πρώτης την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι σε αυτή, μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Τα δεδομένα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, κράτησαν παθητικό ρόλο και ευτύχησαν, απλά, να ισοφαρίσουν λίγο πριν το 90′.

“Για άλλη μία φορά δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες τις οποίες πετάξαμε στα σκουπίδια”, ανέφερε ο εκνευρισμένος προπονητής Χέρζογκ. Σε περίπτωση που αποφύγει την ήττα από την Άλταχ, η Αντμίρα θα εξασφαλίσει την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία. Παραμένει αήττητη στις έξι τελευταίες εντός έδρας μεταξύ τους αναμετρήσεις (3-3-0). Εξέτισε ο Μπάουερ, αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μουστάφα.

ΑΝΤΜΙΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΛΤΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Ριντ. Στο 38′ ο Μπάγιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Μόνσαϊν στο 71′.

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο η Άλταχ κατάφερε να ισοφαρίσει τη Ρίντ (1-1 εντός) την προηγούμενη βδομάδα, διατηρώντας ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες για αποφυγή του υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία. “Μείναμε απογοητευμένοι, καθώς ήμασταν ξεκάθαρα η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο. Έπρεπε να κερδίσουμε με 4-1 ή 5-1”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μάνιν.

Η Άλταχ γνώρισε επτά ήττες στις εννέα τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές (δύο νίκες), θα πρέπει να γυρίσουμε περίπου τέσσερα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία φορά που πανηγύρισε το διπλό επί της Αντμίρα (4-2). Έφεση κατά της απόφασης για δύο αγωνιστικές τιμωρίας του Στράους κατέθεσε η Άλταχ, μένει να φανεί αν δικαιωθεί και μπορεί να υπολογιστεί αυτός στη σημερινή αναμέτρηση.