9η Αγωνιστική

* Under 1.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στο “Χ” έμειναν τα 8/11 τελευταία μεταξύ τους!

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Στο 1ο λεπτό σκόραρε ο Μπελχαντά, στο 8’ αποβλήθηκε ο Αΐντογλου της Αντάλιασπορ και στο 39’ ο Ρακίτσκι της Ντεμιρσπόρ. Στο 61’ η Αντάλιασπορ έμεινε με 9 (Νακατζίμα), στο 75’ ο Γκιουλμπράντσεν πέτυχε το δεύτερο γκολ και στο 84’ ο Ασομπαλόνγκα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά από τρεις εβδομάδες επιστρέφει στη δράση η Αντάλιασπορ, αφού είχε το προγραμματισμένο ρεπό της την περασμένη αγωνιστική. Είχε λοιπόν τον απαραίτητο χρόνο να δουλέψει στις αδυναμίες της ώστε να σταματήσει την “αιμορραγία”. Ο κόουτς Σαχίν στηρίχθηκε παρά τις τέσσερις σερί ήττες (με 11 γκολ παθητικό) και στη διακοπή είδε σημαντικούς παίκτες να επιστρέφουν στις προπονήσεις.

Επιστρέφει μετά από απουσία αρκετών εβδομάδων ο στόπερ Τοπράκ, ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις και οι Φερνάντο (χαφ), Μεχμέντι (φορ), θα είναι διαθέσιμοι. Τιμωρημένοι οι αποβληθέντες στο τελευταίο παιχνίδι Αΐντογλου (χαφ) και Νακατζίμα (εξτρέμ).

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/7 φετινά παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ και στα 9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Ουμρανιεσπόρ. Ο Ντεμίρ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Με νίκη συνδυάστηκε η επιστροφή στην φυσική της έδρας, στο Ικόνιο, την περασμένη Κυριακή, αλλά όχι με πειστική εμφάνιση απέναντι στη νεοφώτιστη.

Ισορροπημένη η κατοχή και οι ευκαιρίες στο ματς, πιο αποτελεσματική από τον αντίπαλο η Κόνιασπορ. Εξαιρετικός αντικαταστάτης του τιμωρημένου Σέχιτς ο κίπερ Ερεντούρκ, έκανε καίριες επεμβάσεις για να κρατήσει το μηδέν η ομάδα του για 7η φορά στα 8 ματς πρωταθλήματος! Δεν κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό στο δεύτερο μέρος, πιέστηκε, αγχώθηκε στο φινάλε.

“Την είχαμε ανάγκη αυτή τη νίκη. Είχαμε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν ήμασταν όσο αποτελεσματικοί θα θέλαμε. Θα μπορούσαμε να έχουμε περισσότερη κατοχή στο δεύτερο ημίχρονο. Κρατάμε τους τρεις πόντους και συνεχίζουμε.” δήλωσε ο κόουτς Παλούτ.

Εξέτισε τιμωρία κι επιστρέφει ο βασικός κίπερ Σέχιτς, δύσκολα θα προλάβει ο κομβικός μέσος Τσεκιτσί που έχασε και το προηγούμενο παιχνίδι.