*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Δόξα Κατωκοπιάς – Ανόρθωση 2-0

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Ανόρθωση, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα, σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια φιλοξενήθηκε από την Παρτιζάν, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων στο Κόνφερενς Λιγκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ήθελε μόνο νίκη στο ματς, για να ελπίζει σε πρόκριση, βρέθηκε όμως πίσω στο σκορ και παρότι ισοφάρισε, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω, παρότι είχε ευκαιρίες. Έμεινε έτσι εκτός Ευρώπης, για φέτος.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, έρχεται από ένα σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη (0-1-2), μετά και την εντός έδρας ήττα 2-3 από την ΠΑΕΕΚ, την περασμένη εβδομάδα. Γεγονός που τη διατηρεί μόλις στην όγδοη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς συνολικά. Πανηγύρισε μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Εκτός αποστολής έμεινε ο Μάριος Αντωνιάδης, που χτύπησε κόντρα στην Παρτιζάν, ενώ τιμωρημένος είναι και ο Σπύρος Ρισβάνης. Παρτενέρ του Αραγιούρι στο κέντρο της άμυνας θα είναι ο Παύλος Κορρέα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Παρτιζάν, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 33′ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου.

Ανόρθωση Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην ιντερβετεν)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από δυο αναμετρήσεις και με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, η Δόξα Κατωκοπιάς υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-4. Μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα μόλις στο τρίτο λεπτό, ωστόσο στην πορεία παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και έμεινε με άδεια χέρια.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Κώστα Σακκά στην τεχνική ηγεσία, “πληρώνοντας” έτσι την πολύ κακή εικόνα της ομάδος. Αντικαταστάτης του είναι ο Ηλίας Χαραλάμπους, που μέχρι πρότινος ήταν στο Εθνικό Άχνας. Έχει συγκεντρώσει έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στη 10η θέση της κατάταξης, μαζί με την ΠΑΕΕΚ. Μια νίκη σε έξι φετινές εξόδους, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στα θετικά, το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα, μετά και την επιστροφή του Εμπραλίτζε στη δράση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο ένατο λεπτό με τον Σαντίκ, για να δεχθεί στην πορεία την ολική ανατροπή (36′, 43′, 52′, 57′).

Δόξα Κατωκοπιάς Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.