*16η αγωνιστική

*NG & under 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Πάντερμπορν. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μουσλίγια στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα αγωνίζονταν μόλις από το 20′ οι φιλοξενούμενοι (Σάουμπ).

Κατώτερο των προσδοκιών παρουσιάστηκε το Αννόβερο στην έδρα της Πάντερμπορν. Κρατούσε αμυντικά μέχρι και τις καθυστερήσεις, όταν δέχτηκε γκολ από τον Μπιλμπίγια επιστρέφοντας, τελικά, με άδεια χέρια από τη “Home Deluxe Arena”. Δημιούργησε μόλις μία ευκαιρία εντός στόχου, την ώρα που ο τερματοφύλακας Τσίλερ κατέγραψε συνολικά πέντε αποκρούσεις.

Μπήκε τέλος στο μίνι σερί που “έτρεχε” (1-2-0), εντός έδρας σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αγωνιστικές (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις τρεις). Το Αννόβερο πανηγύρισε τη νίκη με μηδέν παθητικό στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Καρλσρούη, παράλληλα διατηρείται αήττητο στις έντεκα τελευταίες σχετικές (οχτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Χάνσα Ρόστοκ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μπρουμάδο (16′) και Ρόσμπαχ (34′), απάντησαν οι Ματάνοβιτς (44′) και Ζιβζιβάντζε (81′).

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ απ’ την σπουδαία επικράτηση επί της Νυρεμβέργης, πετώντας δύο βαθμούς μπροστά στο κοινό της με τη Χάνσα Ρόστοκ την προηγούμενη βδομάδα. Είχε την κατοχή σε μία, κατά τα άλλα, μοιρασμένη από πλευράς ευκαιριών η αναμέτρηση.

Διατηρήθηκε αήττητη για τρίτη σερί αγωνιστική (1-2-0), κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά φέτος. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Ιούλιο 1988 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη της Καρλσρούης επί του Αννόβερου (3-2): Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Καρλ-Χάιντς Γκάιλς στο 89′.