*Φάση των “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η Γκλάντμπαχ γνώρισε μόλις μία ήττα στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια: Τον Απρίλιο 2016 στην έδρα του Αννόβερου με 2-0 για την Μπουντεσλίγκα.

*Η Γκλάντμπαχ κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια με το Αννόβερο.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Βαθιά ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πήρε το Αννόβερο, επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της Χάνσα Ρόστοκ (1-0). Ήταν η τρίτη νίκη του σε τέσσερις αγωνιστικές (μία ήττα). Μονόπλευρο το ενδιαφέρον στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Ισορρόπησαν στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι, σκόραραν στο 58′ και άντεξαν μέχρι το τέλος.

Το συγκρότημα του Ντραμπόφσκι σκαρφάλωσε στη 12η θέση και το +6 από την επικίνδυνη ζώνη, σήμερα αναμένεται να έχει δύσκολο έργο κόντρα στην πληγωμένη Γκλάντμπαχ για το Κύπελλο Γερμανίας. Για να φτάσει στους “16” αυτού προσπέρασε με “καθαρά” σκορ Άιντραχτ Νόρντερστεντ (4-0 εκτός) και Φορτούνα (3-0 εντός). Ιδιαίτερα ανταγωνιστική ενδεκάδα αναμένεται να παρατάξει ο προπονητής Ντραμπόφσκι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Χάνσα Ρόστοκ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μαϊνά στο 58′.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια του (δες το στην Interwetten)

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Στα σκουπίδια πέταξε την σπουδαία νίκη επί της Μπάγερν στην “Allianz Arena” (2-1) η Γκλάντμπαχ, επιστρέφοντας στα αρνητικά αποτελέσματα με αντίπαλο τη Λεβερκούζεν στην “BayArena” (2-1). Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με καλό ρυθμό, αλλά όχι πολλές ευκαιρίες, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με προβολή του Άντριχ κι αφού ο Σικ αστόχησε σε πέναλτι λίγο νωρίτερα. Στο 74′ ο Τσέχος επιθετικός πήρε εκδίκηση, προτού η Γκλάντμπαχ μειώσει μετά από φάση διαρκείας επτά λεπτά αργότερα.

Το εν λόγω αποτέλεσμα διατηρεί τα “πουλάρια” στη 12η θέση, στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -8 από την ευρωπαϊκή έξοδο. Το συγκρότημα του Χίτερ επικράτησε της Καϊζερσλάουτερν (1-0 εκτός) και έστρεψε όλα τα βλέμματα πάνω του πετώντας στο καναβάτσο την Μπάγερν (5-0 εντός), για να φτάσει στους “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Δεν αποκλείεται να επιστρέψει στην ενδεκάδα ο Κράμερ που ταλαιπωρήθηκε από ίωση, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Ζακάρια. Ανάσες θα πάρει ο Γκίντερ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Λεβερκούζεν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Άντριχ (51′) και Σικ (74′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ελβέντι στο 81′. Δύο πέναλτι έβγαλε ο τερματοφύλακας της Γκλάντμπαχ (50′, 87′).