* 22η αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Φράιμπουργκ – Ανόβερο 1-1

* Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Φράιμπουργκ για το πρωτάθλημα.

* Η Φράιμπουργκ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα επτά από τα οχτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του Ανόβερου με αντίπαλο τη Φράιμπουργκ σε όλες τις διοργανώσεις.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ Εδώ)

ΑΝΟΒΕΡΟ

Στις έξι τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε το Ανόβερο για το πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις μία νίκη, αυτήν κόντρα στη Μάιντς (3-2 εντός έδρας) στις 13 Ιανουαρίου. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Μπραϊτενράιτερ, σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με το Αμβούργο (1-1 εκτός έδρας) φτάνοντας τους 28 βαθμούς μετά το πέρας 21 αγωνιστικών. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 36’ με το γκολ του Φόσουμ.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ με τον Κόστιτς, ο οποίος διαμόρφωσε παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Αξίζει να σημειώσουμε πως το Αμβούργο ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Παπαδόπουλου στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το Ανόβερο για την ίδια διοργάνωση γνώρισε μόλις μία ήττα, αυτήν από τη Βόλφσμπουργκ (1-0) στο μεταξύ τους ντέρμπι στις 28 Ιανουαρίου. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες.

Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκε GG. «Πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι από το πρώτο, μέχρι και το τελευταίο λεπτό στην αναμέτρηση με αντίπαλο τη Φράιμπουργκ. Πρόκειται για μία ομάδα που δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις άνετα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής του Ανόβερου, Αντρέ Μπραϊτενράιτερ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Αμβούργο και Ανόβερο στην έδρα του πρώτου (1-1) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια του Ανόβερου για το πρωτάθλημα (δες το στην Goalbet)

Το Ανόβερο – Φράιμπουργκ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Αήττητη παραμένει η Φράιμπουργκ στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Αφού επικράτησε της Λειψίας (2-1 εντός έδρας) στις 20 Ιανουαρίου το συγκρότημα του Στράιχ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Ντόρτμουντ (2-2 εκτός έδρας) και Λεβερκούζεν (0-0 εντός έδρας). Στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «Βραζιλιάνοι του Μπρεϊσγκάου» σημείωσαν μία νίκη και τρεις ισοπαλίες.

Σε όλες σημειώθηκε GG, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Η τελευταία φορά που αυτοί επικράτησαν εκτός έδρας του Ανόβερου σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται πριν από περίπου έξι χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 17 Νοεμβρίου του 2012 (2-1). «Έχουμε αυτοπεποίθηση και εμπιστοσύνη στις ικανότητές μας, ωστόσο θα πρέπει να το αποδείξουμε αυτό κόντρα στο Ανόβερο», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Φράιμπουργκ, Κρίστιαν Στράιχ, ενώ στη συνέχεια είπε:

«Θα πρέπει να έχουμε περισσότερη ακρίβεια και να παίζουμε σωστό ποδόσφαιρο, προσπαθώντας να δημιουργήσουμε κάτι καλό από το κέντρο του αγωνιστικού χώρου». Στις σκέψεις του προπονητή του συλλόγου βρίσκεται η επιλογή του σχηματισμού 4-4-2 στη σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο το Ανόβερο, με τον Κεμπφ να κάθεται στον πάγκο και τον Κλαϊντίενστ να παίρνει θέση στη γραμμή κρούσης.

Προηγούμενο ματς: Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Φράιμπουργκ με τη Λεβερκούζεν στην έδρα της πρώτης για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Φράιμπουργκ δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.