*Στον πρώτο γύρο: Βίρτσμπουργκερ Κίκερς – Αννόβερο 2-1

*Στο κύπελλο: Βίρτσμπουργκερ Κίκερς – Αννόβερο 2-3

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο 50′ το Αννόβερο δεν το έβαλε κάτω, καταφέρνοντας να ανατρέψει τα δεδομένα στην αναμέτρηση με το Αμβούργο την Κυριακή (4/4) στην “HDI-Arena” (3-3). Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν την κατοχή της μπάλας στους αντιπάλους τους, σκοράροντας δύο φορές πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 50′ έκαναν το 3-0, γεγονός που δεν πτόησε τους γηπεδούχους οι οποίοι ανέβασαν στροφές στη συνέχεια φτάνοντας στην ισοφάριση.

“Οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν μαχητικό πνεύμα και ενότητα, είμαι περήφανος για αυτούς”, είπε ο προπονητής Κοτσάκ. Το Αννόβερο προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες, αγνοώντας τη νίκη σε πέντε αγωνιστικές με απολογισμό 0-4-1. Σήμερα έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών με αντίπαλο την ουραγό Βίρτσμπουργκερ Κίκερς, της οποίας επικράτησε με 3-1 στην “HDI-Arena” το 2016.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με το Αμβούργο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με χατ τρικ του Χουντ (14′, 34′, 50′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Χαραγκούτσι (56′, 84′) και Ντουκς (68′).

ΑΝΝΟΒΕΡΟ Στατιστικά

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του.

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚΕΡ ΚΙΚΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δέκα βαθμούς πίσω από τη ζώνη ασφαλείας βρίσκεται η ουραγός Βίρτσμπουργκερ Κίκερς, οχτώ αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της σεζόν. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες με απολογισμό 0-1-3, την Κυριακή (4/4) γνώρισε την ήττα στον “τελικό” παραμονής με αντίπαλο τη Σαντχάουζεν (1-0). Πιο δυνατά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι, καταφέρνοντας να προηγηθούν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο, χωρίς αποτέλεσμα, με τη Σαντχάουζεν να διατηρεί μέχρι τέλους το υπέρ της προβάδισμα. “Δεν καταφέραμε να βγάλουμε στο χορτάρι όλα όσα θέλαμε στο πρώτο ημίχρονο, βελτιωθήκαμε αισθητά στο δεύτερο”, είπε ο υπηρεσιακός τεχνικός Σαντέλι που ξεκίνησε με το …αριστερό. Η Βίρτσμπουργκερ Κίκερς συγκέντρωσε μόλις τρεις βαθμούς σε 13 εξόδους της στη 2. Μπουντεσλίγκα (1-0-12).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Σαντχάουζεν. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέρενς στο 44′ με πέναλτι.