*4η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Χάνσα Ρόστοκ. Ο Νέουμαν άνοιξε το σκορ στο 22′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του στο 58′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τόιχαρτ στο 87′ (πεν.).

Δεν απειλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο κι έκανε γκολ τη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε εντός στόχου. Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο με τους γηπεδούχους να καταγράφουν τρεις μεγάλες ευκαιρίες, προτού σκοράρει από την άσπρη βούλα του πέναλτι λίγο πριν το 90λεπτο. Σπουδαία νίκη για το Αννόβερο στην έδρα της Χάνσα Ρόστοκ που έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στο Δεκέμβριο 2021 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη που πανηγύρισε επί του Αμβούργου (1-0). “Είμαστε αήττητοι, μπορούμε να προσεγγίσουμε με αυτοπεποίθηση την ερχόμενη αναμέτρηση”, υπογράμμισε ο προπονητής Λάιτλ. Παρελθόν αποτέλεσε ο Κερκ (ΜΕ) που μετακόμισε στη Βίντζεφ Λοτζ.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Χέρτα. Σκόραραν οι Τζάτα (38′), Μπένες (45+4′ πεν.) και Γκλάτζελ (82′).

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά αποδείχτηκε αυτό ανάμεσα στο Αμβούργο και τη Χέρτα την προηγούμενη βδομάδα. Οι “δεινόσαυροι” δεν είχαν αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές. Διατήρησαν την υπεροχή τους και στο δεύτερο χωρίς, δεν απειλήθηκαν κι έφτασαν τους επτά βαθμούς.

Αξίζει να σημειώσουμε πως σκόραραν 2+ γκολ και στις τέσσερις αναμετρήσεις που έδωσαν από το ξεκίνημα της σεζόν. Το Αμβούργο πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με το Αννόβερο, τον Απρίλιο επικράτησε εντός έδρας με το εμφατικό 6-1. “Είμαστε χαρούμενοι για το ξεκίνημα της σεζόν, μας περιμένει μία δύσκολη αποστολή”, ανέφερε ο προπονητής Βάλτερ. Ανανέωσαν οι Σόνλαου (ΑΜ) και Γκλάτζελ (ΕΠ).