* Goal/Goal & Over 2.5 τα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Μπασακσεχίρ στα 15 τελευταία μεταξύ τους (12-3-0)!

* Στον 1ο γύρο (05/11): Μπασακσεχίρ – Ανκαραγκιουτσού 3-3

ΑΝΚΑΡΑΓΚΙΟΥΤΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Σαμσουνσπόρ. Ο Χόλσε (12’) άνοιξε το σκορ για την Σαμσουνσπόρ, με αυτογκόλ (14’) έγινε το 1-1 και ο Εντσάμ (82’) χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Πυροτέχνημα αποδεικνύεται η πρόκριση των πρωτευουσιάνων στα ημιτελικά του Κυπέλλου, αφού στην Super Lig δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι. Με την κυριακάτικη ήττα στην Σαμσούντα συμπλήρωσαν 7 πρωταθληματικά παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-5) και συνεχίζουν να ακροβατούν στο όριο της επικίνδυνης ζώνης.

Απογοητευτική η εμφάνιση στην Σαμσούντα, κολακευτικό το εύρος της ήττας, για μία ομάδα ασύνδετη, δίχως ένταση, δίχως φαντασία στο δημιουργικό κομμάτι. Ένα σουτ εκτός περιοχής στο 6ο λεπτό του Χατζηγιοβάνη ήταν η μοναδική της τελική εντός εστίας και η πιο απειλητική της στιγμή σε όλο το ματς. Ισοφάρισε με ένα τρομερά τυχερό αυτογκόλ σε μακρινό στατικό, ενώ πριν και μετά το 1-1 η Σαμσουνσπόρ κυριαρχούσε. Δημιούργησε σωρεία κλασικών ευκαιριών στην πρώτη ώρα αγώνα και στο φινάλε που έδειξε να κουράζεται βρήκε μετάβαση για το απόλυτα δίκαιο δεύτερο γκολ.

“Χρειαζόμαστε πολύ τους οπαδούς μας αυτήν την περίοδο. Προφανώς διανύουμε μια πολύ δύσκολη περίοδο. Πρέπει να πω ότι θα κάνουμε ό,τι μπορούμε σε αυτές τις 9 εβδομάδες. Βλέπω ότι η ομάδα ενδιαφέρεται πολύ. Όταν τους δείχνω κάτι, προσπαθούν να κάνουν ό,τι μπορούν. Αλλά τώρα πρέπει να κερδίσουμε και αγώνες.” δήλωσε ο κόουτς Εμρέ.

Στα αγωνιστικά νέα, ο κίπερ Οζμπίρ παραμένει εκτός, ενώ ο ποιοτικός Μπεκίρογλου συνεχίζει να αποτελεί ερωτηματικό λόγω μυϊκού προβλήματος.

ΑΝΚΑΡΑΓΚΙΟΥΤΣΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Αντάλιασπορ. Ο Οπόκου πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 90+1’.

3η διαδοχική νίκη με “καθαρή” εστία πέτυχαν το περασμένο Σάββατο οι “γκρι κουκουβάγιες” και διατηρήθηκαν σε ευρωπαϊκή τροχιά, στο -1 από την 5η θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο υπό προϋποθέσεις.

Ξεκίνησαν το παιχνίδι με διπλή απίθανη ευκαιρία (διπλό δοκάρι) σε κόρνερ και η Αντάλιασπορ απάντησε άμεσα με παρόμοια συγκυρία, σημαδεύοντας επίσης δις τα δοκάρια στην ίδια φάση! Νηνεμία στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος η Μπασακσεχίρ και άγγιξε δις το προβάδισμα σε ροή αγώνα. Τελικά δικαιώθηκε με κεφαλιά του στόπερ της σε κόρνερ των καθυστερήσεων.

“Συγχαίρω τους παίκτες μου. Μετά από πολύ καιρό έχουμε αγγίξει την 5η θέση, την οποία θέλαμε και λαχταρούσαμε από την αρχή της σεζόν. Είναι πολύ μακρύς ο δρόμος για εμάς.” δήλωσε ο κόουτς Ατάν.

Επιπλέον, ενημέρωσε ότι ο Μπα (στόπερ) θα επιστρέψει μετά τη διακοπή, ενώ άφησε λίγες πιθανότητες να αγωνιστεί σήμερα κάποιος εκ των Ντουάρτε (στόπερ), Ντιμπουά (μπακ).