* Η Γκαζιαντέπ κέρδισε στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της στην Άγκυρα.

* Στον 1ο γύρο (25/11): Γκαζιαντέπ – Ανκαραγκιουτσού 0-1

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΑΝΚΑΡΑΓΚΙΟΥΤΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αντάλιασπορ. Ο Γεσιλγιούρτ (40”) άνοιξε το σκορ για την Αντάλιασπορ, αλλά ο Μπεκίρογλου (64’) ισοφάρισε για την Ανκαραγκιουτσού.

Χρήσιμος στη μάχη της επιβίωσης ο βαθμός που τσίμπησαν οι πρωτευουσιάνοι στην Αττάλεια τη 2η Απριλίου, με τον οποίο πήγαν στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη, αν και βάσει εμφάνισης άξιζαν περισσότερα από το ματς.

Μπήκε καλύτερα η Ανκαραγκιουτσού, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο 15λεπτο. Λάθος στην κυκλοφορία της δημιούργησε την πρώτη δυνατή φάση της Αντάλιασπορ, η οποία αναπτύχθηκε όμορφα, κάθετα για το 1-0. Σε σεμιναριακή αντεπίθεση ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι και δεν κάθισαν πάνω στο 1-1. Ο στράικερ Σόου έκανε “χατ-τρικ” χαμένων ευκαιριών κι ο Χατζηγιοβάνης σημάδεψε το δοκάρι στο τελείωμα του αγώνα.

“Ήμασταν η ομάδα που έχασε τη νίκη.” σχολίασε ο κόουτς Εμρέ, o οποίος έχει πλέον πλήρες ρόστερ να διαχειριστεί καθώς επέστρεψαν στις προπονήσεις και οι Οζμπίρ (κίπερ), Τσετίν (στόπερ) που έλειπαν στα προηγούμενα ματς. Έτοιμος για 11αδα κι ο ποιοτικός Μπεκίρογλου (μέσος) που επέστρεψε ως αλλαγή σκοράροντας στην Αττάλεια.

ΑΝΚΑΡΑΓΚΙΟΥΤΣΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 7/10 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Αλάνιασπορ. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Χασάν (6’, 72’) και Αϊντίν (32’).

4η ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια της υπέστη στις 2 Απριλίου η Γκαζιαντέπ, χάθηκε το μομέντουμ της νίκης επί της Μπεσίκτας, στο ντεμπούτο του κόουτς Ινάν και διατηρείται εντός επικίνδυνης ζώνης.

Μεγάλα τα κενά στην άμυνά της από νωρίς, γλίτωσε σε τετ α τετ πριν ξεχαστεί ο αντίπαλος φορ για την κεφαλιά του 0-1. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν κι άλλη μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο 20λεπτο και ντούμπλαραν το προβάδισμά τους σε αντεπίθεση.

Μία καλή στιγμή είχε στο πρώτο μέρος η Γκαζιαντέπ, απείλησε με μείωση δευτερόλεπτα μετά την σέντρα του δευτέρου μέρους, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά έχανε την ισορροπία της και “μύριζε” το 0-3, το οποίο ήρθε από λάθος βιασύνης. Στο φινάλε είχε αρκετές ευκαιρίες για το γκολ της τιμής, τρεις φορές σταμάτησε η μπάλα στα δοκάρια των αντιπάλων.

“Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι. Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη για την ήττα. Στην πραγματικότητα, προετοιμαστήκαμε πολύ καλά για αυτόν τον αγώνα. Αναλύσαμε καλά την Αλάνιασπορ, αλλά δεν περίμενα ότι θα ξεκινούσαμε το παιχνίδι με τέτοια έλλειψη συγκέντρωσης. Αυτό με απογοήτευσε.” δήλωσε ο κόουτς Ινάν.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία ο Μπακατά (μπακ), αντιθέτως παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ακόστα (μέσος), Ζενγκίν (στόπερ).