*Βόρειος όμιλος.

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Πήρε χωρίς πολλά προβλήματα τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα του Μακεδονικού την περασμένη αγωνιστική, μετά και το τελικό 0-0. Ματς χωρίς υποψία μεγάλης φάσης το οποίο και θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα, είχε με το μέρος της την κατοχή και την διάθεση να δημιουργήσει αλλά έβγαλε ξανά θέμα στην τελική προσπάθεια. Αμυντικά δε, δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Βγάζει μεγάλο θέμα στο γκολ στα τελευταία παιχνίδια και αυτό την έχει οδηγήσει στους πρόποδες μιας αγωνιστικής κρίσης, που την έχει αφήσει παράλληλα αρκετά πίσω στο θέμα της πρωτιάς του ομίλου. Μόλις μία νίκη για την «ΑΣΑ» στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (1-1-3), ενώ στο διάστημα αυτό έχει σκοράρει μόλις ένα γκολ και αυτό από το σημείο του πέναλτι.Συμπλήρωσε κάρτες και θα λείψει ο Λαγός, παραμένουν τραυματίες οι Γκέκας, Βερνάρδος και Αλιατίδης, ενώ εκτός ομάδας εδώ και καιρό είναι ο Σίτο Ριέρα.

Αναγέννηση Καρδίτσας Στατιστικά

*11/12 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Όλα της τα παιχνίδια από την αρχή της σεζόν έληξαν με N/G

ΒΕΡΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα από τα κομβικότερα παιχνίδια της ως τώρα στο πρωτάθλημα, επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Ποντου εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Είχε από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης αλλά τα βρήκε σκούρα απέναντι στο αμυντικό τείχος των φιλοξενούμενων, ο γόρδιος δεσμός λύθηκε αρκετά αργά (85′), για να έρθει το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις (90+3′) με ωραίο μακρινό σουτ.

Μολονότι οι εμφανίσεις της από την αρχή της σεζόν ήταν συμπαθητικές, έχει χάσει πολλούς βαθμούς στις λεπτομέρειες και χωρίς να το αξίζει. Για τον λόγο αυτό και είχε αγγίξει την επικίνδυνη ζώνη, από την οποία όμως κατάφερε να ξεφύγει άμεσα μετά την σημαντική νίκη σε βάρος του Απόλλωνα (+3). Ακολουθεί σχετικά δύσκολο πρόγραμμα μέχρι τα τέλη Φλεβάρη. Παραμένει εκτός ο τραυματίας Ορφανίδης, φρέσκο πρόβλημα με τον Στίκα, που θα απουσιάσει και εκείνος λόγω τραυματισμού, ενώ δεν είναι διαθέσιμος ούτε ο Μπουκουβάλας, που συμπλήρωσε κάρτες, όπως και ο Καψάλης.