*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λάρισα-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1

*Θεσσαλικό ντέρμπι

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Βέροια με γκολ που δέχθηκε από τον Γιουκούδη μόλις στο τέταρτο λεπτό. Πάντως έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αν και υπήρξαν φάσεις που θα μπορούσε να δεχθεί και δεύτερο τέρμα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ηττήθηκε 1-0 από την Βέροια, πρώτη της ήττα έπειτα από οκτώ αγώνες στους οποίους είχε έξι ισοπαλίες. Μάλιστα αυτές ήταν έξι από τις συνολικά εφτά που έχει σε όλο το πρωτάθλημα.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα. Μάλιστα σε αυτό έχει μόνο δύο ήττες φέτος, από τις δεύτερες ομάδες που συμμετέχουν σε αυτό το πρωτάθλημα, τον ΠΑΟΚ Β’ και τον Παναθηναϊκο Β’.

Βαθμολογικά είναι τελείως αδιάφορη, ούσα όμως ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 4η θέση του.

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Βερνάρδος και Ξύδας, καθώς και οι Οικονόμου, Γκαντής.

Αναγέννηση Καρδίτσας Στατιστικά

*Εχει 11/15 Ν/G εντός έδρας

*Exei 10/15 under 2,5 εντός έδρας

ΛΑΡΙΣΑ

Προηγούμενο ματς: Η Λάρισα κέρδισε 1-0 εντός έδρας τον Απόλλων Πόντου, με γκολ του Τσιριγώτη στο 89ο λεπτό σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει και άλλα τέρματα.

Η Λάρισα κέρδισε με 1-0 εντός έδρας τον Απόλλων Πόντου, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη. Και μακριά από την έδρα της μόνο ο πρωταθλητής και πρωτοπόρος Πανσερραϊκός έχει περισσότερες νίκες από αυτήν, η οποία έχει οκτώ σε 13 αγώνες.

Είναι ο ορισμός της βαθμολογικά αδιάφορης ομάδας, αφού θα τερματίσει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Θεοδωρόπουλος και Βλιώρας, ενώ επιλέχθηκε από το τεχνικό επιτελείο να προφυλαχθούν οι Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Ογκμπόε και Γλυνός που αντιμετώπισαν μικροενοχλήσεις..