*Under 2.5 και τα τρία συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ανεσί – Αμιάν 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στο 10ο λεπτό με το πέναλτι του Μαφουτά.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Αμιάν, μετά από τρία παιχνίδια πρωταθλήματος, στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταρ φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1.

Μπήκε πιο δυναμικά και ευτύχησε να κερδίσει πέναλτι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, από το οποίο πήρε το προβάδισμα. Συνέχισε να είναι αυτή που πιέζει περισσότερο, ωστόσο παρά τις όποιες ευκαιρίες παρουσιάστηκαν δεν κατάφερε να διευρύνει τα τέρματα της.

Διατηρείται στο δεύτερο μισό της κατάταξης, ωστόσο απέχει μόλις τρεις βαθμούς από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Επικράτησε μια φορά στα οκτώ τελευταία εντός της (1-5-2). Απέκτησε τον Μαροκινό αμυντικό Μοχαμέντ Τζαουάμπ από τη Ρεν, για τα επόμενα 3,5 χρόνια, ο οποίος είναι στην αποστολή για απόψε.

Αμιάν Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Παρί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (51′, 76′), για να μειώσει στο 80′ με τον Νταμάκ Εντιμπά. Τέσσερα λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Ντίαζ.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια η Ανεσί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λορέν Γκουγιό φιλοξενήθηκε από την Παρί, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1.

Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στην αναμέτρηση και παρότι άντεξε στην πίεση μέχρι την ανάπαυλα, εν τέλει βρέθηκε πίσω στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Συνεχίστηκε στο ίδιο ρυθμό το ματς και “πλήρωσε” τα κενά στην άμυνα, με ένα δεύτερο τέρμα. Μείωσε άμεσα, όμως λίγο αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες και δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω στα λεπτά που απέμειναν.

Τέταρτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Καέν (1-2 εντός), Γκρενόμπλ (1-0 εκτός) και Ροντέ (1-2 εντός). Αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Απέσπασε ένα βαθμό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-3).

Με δυο αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο Ντίαζ, για την αποβολή του στο προηγούμενο. Ανακοίνωσε την απόκτηση του 28χρονου Γάλλου φορ Καπί Τζοκό, από τη Μπαστιά.