2η αγωνιστική

*Αήττητη η Αμέρικα Μινέιρο σε πέντε συνολικά εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Ζουβεντούδε, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ατλέτικο Μινέιρο, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Πήρε προβάδισμα στο 51′ με τον Φελίπε Αζεβέδο, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο 85ο λεπτό.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Αμέρικα Μινέιρο, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Μεσοβδόμαδα, στο ντεμπούτο του Βάγκνερ Μαντσίνι στην άκρη του πάγκου, φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Μινέιρο, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων στο Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.

Έχοντας περισσότερο παθητικό ρόλο στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερη απειλητική, ωστόσο κατάφερε να προηγηθεί στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία που είχε, μετά από υποδειγματική αντεπίθεση. Δέχθηκε ακόμη περισσότερη πίεση στην πορεία και στα τελευταία λεπτά “λύγισε”, δεχόμενη την ισοφάριση.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, ξεκίνησε με το αριστερό την πορεία της, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Αβαΐ, σε ένα παιχνίδι που έφερε και την απομάκρυνση του Μαρκίνιος Σάντος από την τεχνική ηγεσία. Ενόψει της αποψινής αναμέτρησης δεν υπολογίζονται οι Μάρλον και Ματεουσίνιο, οι οποίοι αποβλήθηκαν στην πρεμιέρα. Τη θέση του πρώτου στο αρχικό σχήμα θα πάρει ο Ζοάο Πάουλο.

Αμέρικα Μινέιρο Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έντεκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Μπραγκαντίνο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με το αυτογκόλ του Ρενάν (30′) και το τέρμα του Ρουίζ (69′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση με το αυτογκόλ του Παουλίνιο Μοσελίν στο 89ο λεπτό.

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε η Ζουβεντούδε, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα υποδέχθηκε τη Μπραγκαντίνο, με την οποία έμεινε στο 2-2. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο, η ίδια μπορεί να βρέθηκε πολύ κοντά στη νίκη, ωστόσο ένα αυτογκόλ της στέρησε τους τρεις βαθμούς.

Στοχεύει σε κάτι καλύτερο απόψε, όμως θα πρέπει να δείξει περισσότερη συγκέντρωση στο παιχνίδι της. Μπορεί η μεταγραφική περίοδος στη χώρα να ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τρίτης, ωστόσο εξακολουθεί να τσεκάρει παίκτες ενόψει του Ιουλίου, έτσι ώστε να λυθούν ακόμη περισσότερο τα χέρια του Μπαπτίστα.

Παραχώρησε δανεικό στη Βάσκο ντα Γκάμα, τον αμυντικό Ντανίλο Μπόζα. Συνολικά 22 παίκτες έχουν δηλωθεί στην αποστολή της για απόψε. Ανέτοιμος ο Βίτορ Μέντες, που επέστρεψε στις προπονήσεις.