*17η αγωνιστική

* 5/6 από τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια είχαν 2-3 γκολ

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Φλαμένγκο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με τον Βίκτορ Ούγκο και ενώ είχε προηγηθεί με τον Αζεβέντο στο 84΄. Στο πρώτο ημίχρονο η αντίπαλος της ήταν καλύτερη, αλλά στο δεύτερο θα μπορούσε να είχε σκοράρει και νωρίτερα

Η Αμέρικα Μινέιρο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Φλαμένγκο, με αυτή να είναι η τρίτη της ισοπαλία στους έξι τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος που δεν έχει κάποια νίκηι. Αλλά στο γήπεδό της έχει έξι νίκες και δύο ήττες στα εννιά πιο πρόσφατα παιχνίδια της, για όλους τους θεσμούς βέβαια..

Εξακολουθεί να είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και ξέφυγε από την τελευταία θέση, ανεβαίνοντας στην πρότελευταια. Έχει ακόμη τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, χωρίς πλέον να είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -5 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.

Παραμένει εκτός ο ο τραυματίας επιθετικός Αλοΐσιο

Αμέρικα ΜΙνέιρο Στατιστικά

*10/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*6/7 over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*5/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς:H Παλμέιρας κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Φορταλέζα, με τον Ρίος στο όγδοο λεπτό να ανοίγει το σκορ, πριν δεχθεί την ισοφάριση από πέναλτι του Λουτσέρο στο 45’. Όμως πήρε τη νίκη με δύο τέρμα στα τελευταία λεπτά, τα οποία πέτυχαν ο Ραφαέλ Βέιγκα στο 78’ και ο Μπρούνο Λόπες στο 90’

Η Παλμέιρας επέστρεψε στις επιτυχίες, κερδίζοντας με 3-1 εντός έδρας την Φορταλέζα, πρώτη της νίκη έπειτα από πέντε αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, στους οποίους είχε τρεις ισοπαλίες. Μάλιστα δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Εχει μείνει λίγο πίσω στο βαθμολογικό πίνακα, στην 5η θέση, ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων στην τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί απευθείας σε ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες, αλλά με μία νίκη λιγότερη και από τις δύο!

Μοναδικός απών πλέον είναι ο μέσος Ατουέστα που δύσκολα θα παίξει ξανά φέτος, ενώ ίσως ξεκουραστούν κάποιοι βασικοί ενόψει αγώνα για το Κόπα Λιμπερταδόρες.