*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 50% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Μπαΐα – Αμέρικα Μινέιρο 3-4

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξελίξεις έκρυβαν οι προηγούμενες ημέρες στην Αμέρικα Μινέιρο. Μετά την ήττα απ’ την Ιντερνασιονάλ, ο Βάγκνερ Μαντσίνι υπέβαλλε την παραίτηση του, καθώς συμφώνησε να αναλάβει την Γκρέμιο. Αιφνιδιάστηκε η διοίκηση, ωστόσο δεν μπορούσε να κάνει κάτι για να τον κρατήσει, την αποδέχτηκε και κάπως έτσι η Αμέρικα είναι αντιμέτωπη μ’ ένα πρόβλημα που δεν περίμενε. Σήμερα θα την καθοδηγήσει ο υπηρεσιακός Ντιόγκο Τζιακομίνι, δεν έχει ξεκαθαριστεί αν θα αναλάβει κάποιος άλλος ή αν θα πορευτεί μαζί του μέχρι το φινάλε.

Σε αγωνιστικό επίπεδο, η Αμέρικα έρχεται από εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στην Ιντερνασιονάλ, ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μέρος ο αντίπαλος ήταν πιο αποτελεσματικός. Πρώτη ήττα έπειτα από οκτώ αγωνιστικές (4-4-0), έμεινε στους 31 πόντους και είναι στο +4 απ’ την τελευταία τετράδα της βαθμολογίας. Έχει ρεκόρ 3-1-1 στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Ιντερνασιονάλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 14′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Αντεμίρ, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (64′, 90’+).

Αμέρικα Μινέιρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θα μπορούσε να έχει κερδίσει την περασμένη αγωνιστική στο εντός έδρας ματς με την Παλμέιρας, δεν το έκανε εξαιτίας της έλλειψης αποτελεσματικότητας. Καταπληκτική στο δεύτερο ημίχρονο, ευνοήθηκε και απ’ την αποβολή για τον αντίπαλο, πίεσε πάρα πολύ και έβγαλε ευκαιρίες, δεν κατάφερε να σκοράρει. Κρατά το γεγονός ότι δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, ακόμη κι όταν η Παλμέιρας ήταν με 11 παίκτες.

Επιστροφή στις ισοπαλίες για την Μπαΐα, που ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 2-0 επί της Ατλέτικο Παραναένσε, στο ντεμπούτο του Γκούτο Φερέιρα στην άκρη του πάγκου της. Είχαν προηγηθεί δύο ήττες από Ιντερνασιονάλ και Κορίνθιανς με 2-0 και 3-1 αντίστοιχα, αμφότερες εκτός έδρας. Έφτασε τους 27 βαθμούς, είναι 17η στην κατάταξη, εντός της ζώνης του υποβιβασμού, αλλά η διαφορά της από τις θέσεις που δίνουν την παραμονή είναι μόλις ένας πόντος. Στο 1-1-3 το ρεκόρ της στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς. Χωρίς σοβαρές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα. Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 83ο λεπτό.

Μπαΐα Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.