* 36η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στον πρώτο γύρο (17/12): Γκιρεσούνσπορ – Αλτάι 3-1

ΑΛΤΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Χατάισπορ. Το γκολ του Καπέλ από το 10ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Παρά την χαοτική κατάσταση στον σύλλογο και τα πολλά αγωνιστικά προβλήματα, η Αλτάι πήγε και έβγαλε αναπάντεχο διπλό στη Χατάι, εκμεταλλευόμενη το mood διακοπών που είχαν οι γηπεδούχοι. Από την Παρασκευή όμως υποβιβάστηκε και μαθηματικά.

Το προηγούμενο Σάββατο βρήκε γρήγορο transition για το προβάδισμα νωρίς η ομάδα της Σμύρνης, ο Καπέλ απείλησε ξανά στην κόντρα. Άνευροι, ανόρεχτοι οι γηπεδούχοι, είχαν την κατοχή, αλλά δεν απείλησαν ιδιαίτερα την Αλτάι, η οποία έφτασε ξανά κοντά στο 0-2 με τον Καπέλ (δοκάρι) στο δεύτερο μέρος. Με άνεση επιτεύχθηκε το διπλό, που σήμανε και την πρώτη νίκη με τον υπηρεσιακό Καλόγλου στον πάγκο της.

Συνεχίζονται τα οικονομικά θέματα στο σύλλογο, μετά το μεταγραφικό εμπάργκο, οι Πινάρες, Ροντρίγκες έκαναν προσφυγή στη FIFA για τα χρωστούμενα. Παρελθόν από την ομάδα και ο φορ Μπαμπά και ο βασικός κίπερ Λις, ενώ συνεχίζονται οι διοικητικές ζυμώσεις, μετά το επεισοδιακό συμβούλιο της προηγούμενης εβδομάδας που κατέληξε σε κλωτσοπατινάδα και μαχαίρωμα!

ΑΛΤΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6τ τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Άδανα Ντεμιρσπόρ. Ο Ναγίρ άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό και ο Σερζίνιο διαμόρφωσε το τελικό σκορ από το 48’.

Η ομάδα της Κερασούντας εξασφάλισε τη μαθηματική παραμονή της στην κατηγορία από την προηγούμενη Παρασκευή με μία ακόμη συμπαγή εμφάνιση.

Μπήκε στον αγώνα με πολύ μεγαλύτερη ένταση από τους αντιπάλους, απείλησε πολλάκις πριν το εύκολο προβάδισμα, χτύπησε ξανά στο ξεκίνημα της επανάληψης και στη συνέχεια έκατσε πάνω στο σκορ, σε παθητικό ρόλο, αλλά δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα.

“Παίξαμε για τη νίκη και τα καταφέραμε. Εξασφαλίσαμε την παραμονή και θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες μου για την απόδοσή τους, παρά τις δυσκολίες του αγώνα. Το πρωτάθλημα δεν τέλειωσε, έχουμε τρία ακόμη παιχνίδια και πρέπει να προετοιμαστούμε γι αυτά”, δήλωσε περιχαρής ο κόουτς Κελές.

Με πλήρη αποστολή ταξίδεψε στη Μαλάτια, όλοι οι σημαντικοί είναι διαθέσιμοι για το σημερινό παιχνίδι.