* Goal/Goal & Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

* Δεν έχει κερδίσει ο γηπεδούχος στα 6 τελευταία μεταξύ τους (0-2-4)

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έχει τρομερή ρέντα η Αλντοσίβι με τον Παλέρμο στον πάγκο, την Πέμπτη έβγαλε ανέλπιστο διπλό στην έδρα της Μπάνφιλντ με 0-2. Είδε τους γηπεδούχους να χάνουν πολλές ευκαιρίες, σκόραρε δις με δόση τύχης και είχε ξανά κορυφαίο τον τερματοφύλακα Ντεβέκι.

Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από την Μπόκα (0-3) και ο τρομερά τυχερός βαθμός στην έδρα της Σεντράλ (0-0). Πήγε στους 58 στη συνολική βαθμολογία, παραμένει ουραγός, ευτυχώς γι αυτήν ο υποβιβασμός θα ισχύσει ξανά από το 2022, αλλά προσμετρώνται οι βαθμοί από το τωρινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Μπάνφιλντ. Πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Μπάνφιλντ, έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία σε άδειο τέρμα να προηγηθεί, ο κίπερ της Αλντοσίβι έκανε καλές επεμβάσεις, είχαν και οι φιλοξενούμενοι τη δική τους μεγάλη φάση προς το τέλος του ημιχρόνου. Η Αλντοσίβι άνοιξε το σκορ στο 59’ με καρφωτή κεφαλιά του Καουτερούτσιο, από σέντρα που κόντραρε. Ακολούθησε μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για την Μπάνφιλντ με Κουέρο και Ενρίκε. Κόντρα στη ροή του αγώνα η Αλντοσίβι έκανε το 0-2 με προσπάθεια ξανά από αριστερά και αυτογκόλ του Μαλδονάδο. Στις καθυστερήσεις ο Ντεβέκι έβγαλε και το πέναλτι του Ντατόλο για τους γηπεδούχους.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Over 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άτυχη, αναποτελεσματική σε ένα ακόμη παιχνίδι η Σαν Λορέντσο, το Σάββατο ηττήθηκε εντός έδρας από τη Χιμνάσια (0-1), ούσα καλύτερη, ακόμη και όταν έμεινε με 10 παίκτες.

Δεύτερη σερί ήττα και 6η στα τελευταία 7 παιχνίδια, μοιάζει απίθανο πλέον να προλάβει μία θέση στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, ενώ είναι πολύ άνετη στη συνολική βαθμολογία υποβιβασμού για το 2022.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Χιμνάσια. Η Χιμνάσια προηγήθηκε με κεφαλιά του Ραμίρες από κόρνερ στο 12ο λεπτό. Η Σαν Λορέντσο έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Φερνάντες να φέρει το ματς στα ίσια, σπουδαία επέμβαση από το Ρέι, ο οποίος είχε απάντηση και λίγο αργότερα σε καρφωτή κεφαλιά του Ντι Σάντο. Στο 6ο’ ο Τσερούτι της Σαν Λορέντσο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη μέσα σε πέντε λεπτά. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η Σαν Λορέντσο είχε δύο μεγάλες φάσεις να φέρει το ματς στα ίσια.