* 23η αγωνιστική

* Στο Κόπα ντε λα Λίγκα (05/03): Μπαράκας – Αλντοσίβι 2-1

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Τίγκρε. Ο Αρμόα άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, ο Ρετέγκι έκανε το 2-0 στο 19’ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 61’.

Μόνο η μαθηματική επιβεβαίωση απομένει για τον υποβιβασμό της Αλντοσίβι, η οποία την Παρασκευή έκανε μία ακόμη οικτρή εμφάνιση για την 6η διαδοχική της ήττα με 16 γκολ παθητικό μέσα σε ένα μήνα!

Υπέφερε από νωρίς στη Βικτόρια, γρήγορα δέχθηκε δύο γκολ, με τον τερματοφύλακά της εκτός θέσης στο πρώτο, θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις το σκορ πριν την ανάπαυλα. Έκαναν ότι ήθελαν οι παίκτες της Τίγκρε απέναντι σε ένα σύνολο δίχως ψυχολογία, δίχως ενέργεια, δίχως όρεξη.

Συνεχίζει ως το υπόλοιπο της σεζόν με τον υπηρεσιακό κόουτς Βιγιάρ και ετοιμάζει ήδη τα πλάνα της για την Primera Nacional.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε 2+ γκολ στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Ο Μπαντιέρα άνοιξε το σκορ για την Μπαράκας στο 28’, ο Ντομίνγκες ισοφάρισε για τη Χιμνάσια στο 71’

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για την Μπαράκας από τότε που επέστρεψε στην φυσική της έδρα, την περασμένη Πέμπτη, μετά από τέσσερις σερί νίκες στο “Τσίκι Τάπια”. Έχασε έδαφος, αλλά διατηρεί ελπίδες για μία θέση στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Με ρυθμό το παιχνίδι απέναντι στη Χιμνάσια από νωρίς, η Μπαράκας είχε τις περισσότερες φάσεις στο πρώτο μέρος, θα μπορούσε να έχει ντουμπλάρει το προβάδισμά της. Δεν έπαιξε κυνικά στην επανάληψη, είχε ψηλά τις γραμμές της, δεν άκουσε το καμπανάκι και το πλήρωσε με μπαλιά στην πλά της άμυνάς της, λίγο έλειψε στο τέλος να το χάσει ολόκληρο το παιχνίδι.

Αντιστρόφως ανάλογη η εικόνα της στα εκτός έδρας, δεν έχει νίκη στα τελευταία 7 “ταξίδια” της (0-2-5).