* Νο Goal & Under 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τος παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Δεν έχει κερδίσει φιλοξενούμενος στις 6 μεταξύ τους αναμετρήσεις από το 2013

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει σταματημό ο κατήφορος της Αλντοσιβί, που πλέον έφτασε τις 8 συνεχόμενες ήττες από τις 27 Αυγούστου! Δεν άλλαξε η κατάσταση στην ομάδα ούτε στο ντεμπούτο του Μάρτιν Παλέρμο στον πάγκο.

Είχαν προηγηθεί οι ήττες από Ουνιόν Σάντα Φε (1-2 εντός), Χιμνάσια (1-3 εντός), Βελέζ (3-2 εκτός), Γοδόι Κρους (1-4 εντός) και Ουρακάν (2-0 εκτός) από το ξεκίνημα του Σεπτέμβρη.

Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 29 γκολ παθητικό σε 15 παιχνίδια, δέχθηκε τουλάχιστον 2 και στα οκτώ παιχνίδια που προηγήθηκαν! Πλέον βρίσκεται στην 24η θέση με 13 πόντους, μόλις έναν πάνω από την ουραγό Σεντράλ Κόρδοβα.

Αναμένονται αρκετές αλλαγές στο βασικό σχήμα της ομάδας από τον Παλέρμο, αναγκαστικές στα άκρα της άμυνας λόγω τιμωρίας, επιστρέφει και λογικά ξεκινά ο Γκαστόν Χιλ Ρομέρο στην επίθεση. Πιθανώς στον πάγκο θα μείνει ο στόπερ Κολοτσίνι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Σαρμιέντο. Ισορροπημένο το πρώτο μισάωρο του αγώνα, οι δύο ομάδες αντάλλαξαν χαμένες ευκαιρίες και στο 37’ η Σαρμιέντο άνοιξε το σκορ με όμορφη ομαδική προσπάθεια. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αλντοσιβί είχε την κατοχή και η Σαρμιέντο τις ευκαιρίες, σκοράροντας δύο ακόμη φορές στο 63’ και το 82’.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε ρηχά νερά κινείται η Ιντεπεντιέντε από το ξεκίνημα του Σεπτέμβρη με ρεκόρ 1-3-2, έχει χάσει πλέον την επαφή της με την κορυφή, η ολοκλήρωση της 15ης αγωνιστικής την βρήκε στο -9 από την πρωτοπόρο Ρίβερ.

Φλύαρη και αναποτελεσματική στο πρόσφατο εντός έδρας 1-1 με τη Χιμνάσια, είχε προηγηθεί το εντυπωσιακό 3-3 στην έδρα της Βέλεζ, όπου προηγήθηκε 1-3 στο 71’, αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα ταπεινώθηκε εντός έδρας από τη Γοδόι Κρους με 1-4, ενώ η μοναδική της νίκη σε αυτό το διάστημα ήρθε στην έδρα της Ουρακάν με 0-1.

Στηρίζεται ωστόσο ο προπονητής Φαλκιόνι, η διοίκηση είναι ικανοποιημένη από τη δουλειά του και ξεκίνησε τις διαπραγματεύσεις για ανανέωση δύο ακόμη ετών με τον 65χρονο τεχνικό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Χιμνάσια. Σε χαμηλό τέμπο και δίχως φάσεις σχεδόν όλο το πρώτο ημίχρονο, στο 45’ η Χιμνάσια άνοιξε το σκορ με τον Καρμπονέρο, εκμεταλλευόμενη το ανέβασμα της άμυνας από την Ιντεπεντιέντε. Ένα λεπτό αργότερα όμως η γηπεδούχος απάντησε με το Ρομέρο. Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ιντεπεντιέντε, πιο απειλητική, αλλά συνάμα αναποτελεσματική γύρω και μέσα στην αντίπαλη περιοχή.