4η Αγωνιστική

*N/G & Under 2.5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην ανωτερότητα της Αναγέννησης Καρδίτσας υποτάχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική ο Αλμωπός, που γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0, σε μια αναμέτρηση που παρατάχθηκε με κάποιες σημαντικές απουσίες. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, ωστόσο δεν μπόρεσε στη συνέχεια να απειλήσει ουσιαστικά και να επιστρέψει στο παιχνίδι. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη κόντρα στον Απόλλων Πόντου (2-0),ενώ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε γνωρίσει την ήττα με 1-0 από τη Βέροια εκτός έδρας.

Η αποστολή για το σημερινό παιχνίδι απαρτίζεται από τους: Ντόκιτς, Ασλαμπάλογλου, Αδαμίδη, Ζαχάρο, Καράμπελα, Γιαλαμούδη, Κολλαρά, Γιουκούδη, Κέρθι, Ρίβας, Μπακούτση, Παρασκευά, Πρίκα, Πέττα, Ρόβα, Σέχου, Τριανταφυλλάκη, Σταμπουλίδη.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 4-0 από την Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε ο Αλμωπός. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από το ξεκίνημα τον ρυθμό τους, προηγήθηκαν μόλις στο 7’, ενώ στο 40’ έκαναν το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπιανκόνι με γκολ στο 67’ και στο 79’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Αλμωπός Αριδαίας Στατιστικά

*Ν/G στα τρία τελευταία ματς (Δες το στην Βetshop)

*Under 2.5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πάνω στην Καβάλα ξέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική ο Πιερικός, που διέλυσε με 7-0 τους “Αργοναύτες” στην Κατερίνη. Αξιοποίησε την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η Καβάλα και χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, πήρε εύκολα το αποτέλεσμα που χρειαζόταν. Πανηγύρισε έτσι την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς προηγήθηκε η ήττα με 1-0 από τον Θεσπρωτό εκτός έδρας, ενώ στην πρεμιέρα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ξάνθη.

Η αποστολή απαρτίζεται από τους: Τζήμα, Γαλάνη, Ράντο, Παντελιάδη, Καγκελίδη, Γιαλαμίδη, Μηλιώτη, Ζαφειράκη, Ζούρκο, Παπουτζίδη, Ίτσιο, Μαυρίδη, Μουρατίδη, Μητακίδη, Χαντζάρα, Καρβούνη, Καρανάτσιο, Κριμιτζά, Εμπουσί, Μπουόλι, Σουντάρ. Αντίθετα, ο τεχνικός Θεοδοσιάδης δεν υπολογίζει στους τραυματίες Χαρτσιά και Τοπαλίδη.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 7-0 της Καβάλας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Καρανάτσιος έκανε το 2-0. Πριν το ημίχρονο Παντελιάδης (29’), Χατζάρας (34’) και Ζαφειράκης (37’) ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ στο δεύτερο μέρος οι Μαυρίδης (46’) και Κανγκελίδης (86’ πεν) διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.