*34η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Στενχάουσμιρ-Αλμπιον Ρόβερς 1-0, Αλμπιον Ρόβερς-Στενχάουσμιρ 2-2, Στενχάουσμιρ-Αλμπιον Ρόβερς 2-0

ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αλμπιον Ρόβερς έχασε 4-0 εκτός έδρας από την Αννάν, ούσα όσο κακή δείχνει το τελικό σκορ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Σμιθ στο 20’, ο Ντόχερτι στο 36’ της έβαλε δεύτερο γκολ, ενώ στο 73’ δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Σμιθ, λίγο αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο, πριν δεχθεί και τέταρτο τέρμα από τον Ντόχερτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Άλμπιον Ρόβερς έχασε και από την Αννάν με 4-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ένατη της ήττα στους 13 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει και τρεις νίκες, με πιο πρόσφατη στο τελευταίο παιχνίδι στο γήπεδό της.

Παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για παραμονή, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της σε μία θέση παραμονής.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Γκράχαμ που δεν θα παίξει ξανά φέτος.

Αλμπιον Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει 12/20 N/G εντός έδρας, 11/16 στο πρωτάθλημα, εννιά σερί στα πιο πρόσφατα!

*Εχει 11/20 under 2,5 εντός έδρας, 10/16 στο πρωτάθλημα

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στενχάουσμιρ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον με ένα τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κάρικ, αντέχοντας σε όλο το υπόλοιπο μέρος του αγώνα, στην έντονη πίεση της αντιπάλου της.

Η Στενχάουσμιρ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον, αν και πάλεψε για την αποφυγή της ήττας, δεχόμενη το γκολ στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, έχοντας τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Έπεσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, εκτός πρώτης τετράδας που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -3 από την τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί σε αυτά. Αλλά η διαφορά τερμάτων που έχει, δεν της επιτρέπουν να θεωρείται απόσταση βολής. Και έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Μετά τον τραυματία γκολκίπερ Μπρέναν χτύπησε πρόσφατα ο αμυντικός Γιτς που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και ο αμυντικός Μπλάνεϊ.