*22η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Αλμπιον Ρόβερς – Κάουντενμπιθ 2-1, Κάουντενμπιθ – Αλμπιον Ρόβερς 0-0

ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλμπιον Ρόβερς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Ελγκιν, αν και έπαιξε για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στα οκτώ τελευταία παιχνίδια όπου έχει μόνο μία νίκη, ενώ στο γήπεδό της έχει χάσει τους δύο από τους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία θέση παραμονής, σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +9 συγκεκριμένα, από την σημερινή της αντίπαλο που είναι ουραγός. Και είναι μόλις στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αλμπιον Ρόβερς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ελγκιν, ισοφαρίζοντας με τον Φάγκαν στο 45’ το γκολ που είχε δεχθεί από πέναλτι του Χέστερ στο 25ο λεπτό, αντέχοντας και σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο, παίζοντας με παίκτη λιγότερο μετά το 48’.

Αλμπιον Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 6/10 over 2,5 εντός έδρας.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κάουντενμπιθ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Στρανράερ, μετά την προηγούμενη νίκη της, γνωρίζοντας τέταρτη ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες που έχει πετύχει μόλις μία νίκη, στο πιο πρόσφατο εκτός έδρας παιχνίδι της, η οποία είναι και η μοναδική που έχει πετύχει ως τώρα μακριά από το γήπεδο της!

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στην θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, έχοντας μείνει αρκετά πίσω από την ένατη θέση που εξασφαλίζει παραμονή, στο -9 για την ακρίβεια.

Αμφίβολος είναι ο μέσος Μπάροουμαν που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα, ενώ λείπει ο τραυματίας επιθετικός Ρέντον.

Προηγούμενο παιχνίδι: H Κάουντενμπιθ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Στρανράερ, με ένα πέναλτι του Γέιτς στο 85ο λεπτό να κρίνει το αποτέλεσμα.