*Στον Α’ γύρο: Άλκμααρ Β – Άλμερε Σίτι 3-2

*Σε φιλικό στις 2/7: Άλκμααρ Β – Άλμερε Σίτι 1-3

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και over 2,5

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

AΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 28η αγωνιστική σε αγώνα που έκρινε την πρωτιά στην τρίτη περίοδο, επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της ουραγού Ουτρέχτης Β μεσοβδόμαδα. Πιθανότερα λόγω του κινήτρου, παρουσιάστηκε αρκετά αγχωμένη και νευρική, ωστόσο έδειξε σε ορισμένα κομμάτια του παιχνιδιού την απαιτούμενη ψυχραιμία που χρειάζεται σε τέτοιες περιπτώσεις. Βρήκε το χρυσό γκολ στο 87′ και ενώ λίγο νωρίτερα ο κίπερ Μπάκερ είχε πραγματοποιήσει ορισμένες κομβικές επεμβάσεις.

Με το αποτέλεσμα αυτό κατέκτησε την τρίτη περίοδο και μαζί ένα σίγουρο εισιτήριο μέσω των πλέι οφ, ότι και να συμβεί στην κανονική διάρκεια. Βέβαια, η 3η θέση στην οποία βρίσκεται και οι εμφανίσεις της κυρίως εντός του νέου έτους, είναι τα στοιχεία αυτά που θα καθιστούσαν την συμμετοχή της στα πλέι φ σχεδόν σίγουρη. Τραυματίστηκε και θα λείψει ο μέσος Ντε Καμπ, μακροχρόνιοι απόντες οι Πίνας, Ποστ και Ματουά.

Άλμερε Σίτι Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα έξι τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ντε Γκράαφτσαπ εντός έδρας, γνώρισε δίκαιη ήττα με 0-1. Έδειξε να μην το θέλει τόσο, ήταν χειρότερη καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, Την κρατούσε στο ματς ο κίπερ της, ο οποίος έκανε εμφάνιση καριέρας με τουλάχιστον οκτώ σημαντικές επεμβάσεις. Λύγισε αυτός και η ομάδα του στο 45′ από το σημείο του πέναλτι.

Συμπλήρωσε έξι παιχνίδια χωρίς νίκη (0-3-3) και η αλήθεια είναι πως εδώ και αρκετό καιρό παίζει ελεύθερα χωρίς κανένα άγχος και κίνητρο, αυτό γιατί λίγο πολύ πέτυχε τον στόχο της, να φανεί δηλαδή ανταγωνιστική όσο μπορεί και να καταλάβει την πρώτη θέση στην ειδική κατάταξη των ομάδων νέων. Εκτός έδρας δε, είναι κακή μέσα στο 2023, ενδεικτικό ότι έχει πάρει μόλις έναν βαθμό στα πέντε τελευταία. Σταθερά εκτός ο τραυματίας κίπερ Βέστερφλεντ.