8η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΑΛΚΟΡΚΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλκορκόν δείχνει ανήμπορη να σηκώσει κεφάλι τη δεδομένη χρονικά στιγμή, όμως είναι σε μεταβατικό στάδιο μετά την αλλαγή προπονητή. Ο Χόρχε Ρομέρο πραγματοποίησε αποτυχημένο ντεμπούτο, καθώς η Αλκορκόν υπέστη ήττα στην έδρα της Βαγιαδολίδ (2-0). Δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και υπέστη τη δεύτερη διαδοχική ήττα, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Η μοναδική νίκη στη σεζόν είναι εναντίον της Μιραντές, εκτός έδρας, με σκορ 1-3. Παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δεν έχει σκοράρει στα τρία από τα πρόσφατα πέντε ματς πρωταθλήματος. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν είναι διαθέσιμοι ο αμυντικός Εσκομπάρ και ο μέσος Χουάνμα Μπράβο, διότι δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζουν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Υπέστη ήττα με σκορ 2-0 εκτός έδρας, από τη Βαγιαδολίδ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 18’ ο Άλβαρο Αγουάδο σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 86’ ο Βάισμαν σκόραρε εκ νέου και σφράγισε τη νίκη για τη Βαγιαδολίδ.

Αλκορκόν Στατιστικά

*5/7 ματς με N/G (δες το στη stoiximan)

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 τελευταία εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ δε διανύει περίοδο φόρμας, έχει αφήσει πίσω της το καλό ξεκίνημα με τη συμπαγή αμυντική λειτουργία και δεν έχει καταφέρει να σημειώσει νίκη πέρα από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο έχασε εντός έδρας από την Ουέσκα (0-2), χάρη σε δύο τέρματα του Πίτα σε κάθε ένα ημίχρονο. Τρίτο παιχνίδι στα τελευταία πέντε που δε σκοράρει. Μία νίκη και τρεις ισοπαλίες τα θετικά αποτελέσματα στη σεζόν για τους νεοφώτιστους “Τσουριουρδίν” που έχουν αναγκαστεί να παίξουν με αρκετές αλλαγές στα πρόσφατα ματς αφού παίκτες τους ήταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας. Εξέτισε και επιστρέφει ο Εθκούρδια, όμως είναι σταθερά εκτός ο Άλεξ Σόλα που ταλαιπωρείται από τραυματισμό. Κανονικά διαθέσιμος και ο επιθετικός Καρικαμπούρου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 0-2 εντός έδρας από την Ουέσκα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 17’ ο Πίτα έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι ο Πίτα πέτυχε δεύτερο τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.