29η αγωνιστική

*Μετρούν 9/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*H Πονφεραντίνα δεν έχει υποστεί ήττα από την Αλκορκόν στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Α’ Γύρος: Πονφεραντίνα – Αλκορκόν 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΑΛΚΟΡΚΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Απέσπασε ισοπαλία με σκορ 2-2 εκτός έδρας από τη Φουενλαμπράδα, για το πρωτάθλημα. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μπουλντίνι με ψαλιδάκι έκανε το 1-0 και στο 63’ ο Πέδρο Λεόν με πέναλτι σκόραρε για το 2-0. Στο 68’ ο Χοσέ Χουράδο μείωσε σε 2-1 και στο 74’ ο Απέ ισοφάρισε για το τελικό σκορ.

Η Αλκορκόν κατάφερε να μείνει όρθια στην έδρα της Φουενλαμπράδα (2-2) στο μίνι μαδριλένικο ντέρμπι, όμως δεν την ικανοποιεί το αποτέλεσμα αφού θέλει μόνο νίκες για να ελπίζει στο “θαύμα” της παραμονής. Η ομάδα του Φραν Φερνάντεθ πιστώνεται ωστόσο ότι αντέδρασε όταν βρέθηκε να χάνει με δύο τέρματα και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Πήρε θετικό αποτέλεσμα μετά από τρεις διαδοχικές ήττες και συμπλήρωσε 19 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη. “Ο στόχος είναι να αισθάνονται υπερήφανοι οι οπαδοί με την προσπάθεια της ομάδας”, δήλωσε ο τεχνικός της Αλκορκόν, Φερνάντεθ, ο οποίος ξέρει ότι είναι σχεδόν ακατόρθωτο να καλυφθεί το -17 για τη σωτηρία. Είναι εκ νέου διαθέσιμος ο Άλεξ Μούλα, όμως παραμένουν εκτός αποστολής οι Μπεγβίς, Σίσκο Χιμένεθ και Χουάνμα Μπράβο λόγω τραυματισμού.

Αλκορκόν Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη στοιχημαν)

*6/10 παιχνίδια είχαν under 2.5 τέρματα

*Δέχεται γκολ σε 11/13 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΝΦΕΡΑΝΤΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-3 εκτός έδρας κόντρα στη Σπόρτινγκ Χιχόν, για το πρωτάθλημα. Στο 17’ το αυτογκόλ του Ριβέρα έκανε το 0-1 και στο 38’ ο Εσπιάου σκόραρε για το 0-2 του ημιχρόνου. Στο 48’ και στο 51’ ο Χοσέ Ροδρίγκες πέτυχε δύο τέρματα για το 2-2, όμως στο 85’ ο Ναράνχο σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην Πονφεραντίνα.

Η Πονφεραντίνα πήρε μία πολύ σημαντική νίκη για τη 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στην έδρα της Σπόρτινγκ Χιχόν (2-3) και εξακολουθεί να ονειρεύεται άνοδο έστω μέσω της διεκδίκησής της από τα πλέι οφ. Η ομάδα του Μπόλο έχασε προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο μέρος, όμως είχε τα ψυχικά αποθέματα να σκοράρει ακόμα ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο για να πανηγυρίσει τη δεύτερη διαδοχική νίκη της και τρίτη στα πρόσφατα πέντε ματς στο πρωτάθλημα. Μετρά επίσης δύο ήττες. “Παρά το γεγονός ότι ο αντίπαλος είναι σε δύσκολη θέση, είναι επαγγελματίες και θα παίξουν για το γόητρό τους έως το φινάλε”, είπε στη συνέντευξη τύπου ο Μπόλο. Δεν υπολογίζονται οι δύο τιμωρημένοι Πασκάνου και Έρικ Μοράν, ενώ είναι εκτός και ο τραυματίας Κοπέτε. Εκτός και ο φορ Σαβέιρο.