*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 0-1 γκολ

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΑΛΙΑΝΤΖΑ ΠΕΤΡΟΛΕΡΑ

Προηγούμενο ματς: Ότι δεν έκανε επιθετικά μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, τα έκανε μαζεμένα στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Πάστο την περασμένη αγωνιστική, την οποία και κέρδισε με 3-1, παίζοντας πολύ καλά κατά διαστήματα. Μπήκε πολύ δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 18′, συνέχισε στο ίδιο τέμπο και προς το τέλος χτύπησε ξανά (81′). Δεν την άγγιξε η μείωση του σκορ (87′), και στις καθυστερήσεις καθάρισε το ματς με τρίτο γκολ (90+2′).

Πήρε ψυχολογία από την νίκη αλλά κυρίως από την εμφάνιση κόντρα στην Πάστο και θέλει να συνεχίσει στο ίδιο τέμπο και στα επόμενα παιχνίδια, αρχής γενομένης από σήμερα. Tραυματίστηκε ο εξτρέμ Ανγκούλο, ενώ συνεχίζει τραυματίας ο φορ Μπουένο.

Αλιάντζα Πετρολέρα Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΟΥΝΙΟΝ ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ

Προηγούμενο ματς: Περισσότερο από τύχη και χάρη στον κίπερ της πήρε βαθμό στο παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στην Τζααγκουάρες (1-1). Μπορεί να μπήκε δυνατά και να προηγήθηκε στο 15′, αλλά σύντομα άφησε χώρους και έκατσε πίσω, με αποτέλεσμα να δεχτεί πίεση από την αντίπαλό της. Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο ζόρικα, όταν έμεινε με δέκα παίκτες στο 70′, πέντε λεπτά μετά (75′) δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία στο πρωτάθλημα για μια ομάδα με περιορισμένο αγωνιστικό ταβάνι, που βασίζεται στο πάθος και λιγότερο στην ποιότητα. Θα δώσει μάχη για την παραμονή της φέτος. Τιμωρημένος ο επιθετικός Ρομέρο, που αποβλήθηκε στο προηγούμενο και συνιστά την μοναδική της απουσία για σήμερα.