1η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

ΑΛΙΑΝΣΑ ΠΕΤΡΟΛΕΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χειρότερο ξεκίνημα στη σεζόν δεν θα μπορούσε να περιμένει η Αλιάνσα Πετρολέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα, η ομάδα του Γουίλσον Γκουτιέρες φιλοξενήθηκε από τη Ντεπόρτες Κίντιο, για τα προημιτελικά του κυπέλλου Κολομβίας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Παρότι ήταν το φαβορί, στο ματς δεν φάνηκε ποτέ, δείχνοντας σαφές πρόβλημα κόντρα σε μια ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο πρωτάθλημα, εκεί όπου στόχος της είναι η παραμονή στην κατηγορία. Δύσκολα θα κινδυνέψει ωστόσο καθώς έχει διαφορά ασφαλείας από τη Μπογιάκα Τσίκο που είναι ουραγός στην ειδική βαθμολογία. Χωρίς νίκη στα έξι τελευταία εντός της στο πρωτάθλημα, έχοντας από τρεις ισοπαλίες και ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ντεπόρτες Κίντιο, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, για να δεχθεί ένα ακόμη τέρμα στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης, για το τελικό αποτέλεσμα.

Αλιάνσα Πετρολέρα Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στη Stoiximan)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΕΡΕΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με στόχο την παραμονή στην κατηγορία ξεκινάει τη δική της πορεία στο Απερτούρα και η Ντεπορτίβο Περέιρα. Στο τελευταίο πρωτάθλημα πάντως, μπορεί να απογοήτευσε με την παρουσία της στην κανονική διάρκεια, ωστόσο στα πλέι οφ για το Κόπα Σουνταμερικάνα, τερμάτισε πρώτη στον όμιλο της, προκρίθηκε εις βάρος της Μπουκαραμάνγκα στα ημιτελικά, όμως στον τελικό δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μιγιονάριος (1-0). Θα πορευτεί με τον Ουρουγουανό τεχνικό Χόρχε Αρτίγας στην τεχνική ηγεσία, έχοντας κάνει παράλληλα αρκετές αλλαγές και στο ρόστερ της. Είναι σε χειρότερη θέση από την αντίπαλο της στην ειδική βαθμολογία, καθώς βρίσκεται στο +3 από την τελευταία θέση, που οδηγεί σε υποβιβασμό. Ηττήθηκε στις τέσσερις από τις έξι τελευταίες εξόδους της, έχοντας και δυο διπλά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μιγιονάριος, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 32ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο από το 70′ και έπειτα.

Ντεπορτίβο Περέιρα Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.