*9η αγωνιστική

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δύο αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Αλεσάντρια (1-1-0), μετά την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 στην έδρα της Κόμο. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, στο δεύτερο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους οι γηπεδούχοι δημιουργώντας αρκετές επικίνδυνες στιγμές, την ώρα που δεν δέχτηκαν ιδιαίτερη πίεση.

“Η Κροτόνε πιέζει ψηλά στο γήπεδο και παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, θα χρειαστεί να έχουμε άγρια αγωνιστική νοοτροπία απέναντί της”, είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής Λόνγκο που αναμένεται να παρατάξει την ομάδα του με σχηματισμό 3-4-1-2. Η Αλεσάντρια έχει δεχτεί έξι γκολ σε τρεις εντός έδρας αγωνιστικές (πέτυχε τρία).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Κόμο. Τα γκολ σημείωσαν οι Μπελόμο (48′) και Παριτζίνι (90+5′).

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν επτά αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, τρεις ήττες) για να σπάσει το ρόδι στο πρωτάθλημα η Κροτόνε. Την προηγούμενη βδομάδα πέταξε στο καναβάτσο την πρωτοπόρο Πίζα επικρατώντας με 2-1 στο “Ezio Scida”. Προηγήθηκαν με το καλημέρα οι γηπεδούχοι, αστόχησαν σε πέναλτι λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι, προτού ο Ζανελάτο διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 24′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πίζα άσκησε τεράστια πίεση, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα. “Πρέπει να ξεχάσουμε τη νίκη, μας έδωσε αυτοπεποίθηση. Δεν μπορούμε να αφήσουμε τίποτα στην τύχη, μας περιμένει μία δύσκολη πρόκληση”, ανέφερε ο προπονητής Μοντέστο. Από τραυματισμό ταλαιπωρούνται οι Μπενάλι και Εστέβες.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Πίζα. Οι Μουλατιέρι (2′) και Ζανελάτο (24′) έδωσαν προβάδισμα στους γηπεδούχους, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τουρέ (45+1′).